Ve Strakonicích chystají stavbu skateparku za 10,5 milionu korun

29.4.2022
Jiří Bydžovský

Rozšíření nabídky sportovního a rekreačního vyžití. To je hlavním cílem volnočasového areálu skateparku, který zanedlouho začne vyrůstat podél řeky Otavy vedle sportovišť Na Křemelce na ploše necelých 1300 m2. Skatepark bude tvořen modelovanou betonovou plochou a ocelovými doplňky pro jízdu na skatebordu, koloběžce, kole nebo bruslích. Výstavba přijde na 10,5 milionu korun.

Parku ustoupí dva stromy, které nepodléhají žádosti o povolení ke kácení. Jeden ovocný a druhý s obvodem kmene menším než 80 cm. Nový skatepark bude součástí sportovišť v místech  navazující na  objekt zimního stadionu. Bude sportovištěm, které budou moci využívat všechny věkové kategorie jezdců, jak na skateboardu, tak na kole, koloběžkách či bruslích od začátečníků až po zkušené jezdce.

Navržený skatepark bude poskládaný z navzájem na sebe navazujících prvků a překážek, které umožní plynulou jízdu sportovištěm. Překážky budou mít různou obtížnost a parametry a budou poskládány tak, aby byl ve výsledku skatepark plně funkční a využitelný pro všechny druhy sportů.

„Návrhu dominují dvě části, které jsou spojeny nástupní plošinkou. V první streetové části, která je navržená do trojúhelníkového tvaru, jsou různé překážky typu zídky, pojezdové zábradlí, pyramidy, šikminy, květináče, vulkány,  double set, nebo třeba pyramidové áčko. Druhá část bike park, se bude rozkládat v cípu trojúhelníku streetové části a bude na ni napojen delší širší pruh překážek především pro bmx jezdce, kde dominují vyšší rádiusy a jejich kombinace jako například spina a funbox. Všechny sekce budou vzájemně propojené a bude možné celým skateparkem souvisle projíždět a využívat všechny překážky,“ uvedla mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Projekt počítá i s betonovými lavičkami. Travnatá plocha vhodně doplní prostředí skateparku a počítá se i s výsadbou 19  stromů. Vybrány k účelu vytvoření příjemného stínu v prostoru sportoviště byly javory babyka. „Věříme, že netradiční design může přilákat uživatelé z širokého okolí, ale i ze zahraničí. Skateboardová turistika v době 21. století není nic neobvyklého“, doplňuje místostarosta Rudolf Oberfalcer s tím,že stavba začne v květnu a hotovo má být letos v srpnu.

Zdroj:vzNepřehlédněte