Plzeňští kriminalisté rozjeli rozsáhlé pátrání po vězni, který v úterý večer uprchl z nestřeženého pracoviště. Pětapadesátiletý Tibor Baroš, původem ze Svitav, využil nepozornosti dozorců a kolem osmé hodiny večerní se vytratil z objektu v Chebské ulici, který se nachází mimo areál věznice.
Policejní mluvčí Dagmar Mifková ujistila veřejnost, že uprchlý vězeň není ozbrojen ani nebezpečný. Přesto policie vyzývá občany k obezřetnosti a žádá o spolupráci při jeho dopadení.
Hledaný muž je hubené postavy, měří asi 180 centimetrů a má dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. V době útěku byl oblečen do šedého trika, tmavých dlouhých kalhot a tmavých bot. Charakteristickým znakem jsou dioptrické brýle s tmavými obroučkami.
Policie apeluje na veřejnost, aby jakékoliv informace o pohybu či výskytu Tibora Baroše nahlásila na tísňovou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
Zdroj: ČTK