Víno známe už 8000 let! Přijďte to oslavit na Novoměstskou radnici

23.5.2019
Fefík

Festival je největším tuzemským setkáním středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi.
Očekává se účast více než sedmdesáti vinařství z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů.

Ve vinném Sklepě Grébovka se můžete rozveselit, ale také dozvědět něco o historii okolí

Hlavním tématem nadcházejícího ročníku budou vína vyráběná v kvevri, v tradičních gruzínských hliněných nádobách. I proto do Prahy zavítá skupina předních gruzínských vinařů, jejichž vína bude možno srovnat s moravskými moky připravenými stejným, starobylým způsobem.
A právě v Gruzii archeologové objevili neolitickou keramiku, která obsahovala stopy vína starého osm tisíc let. Proto to výročí!

Na své si přijdou i milovníci jídla. V první festivalový den, v pátek 24. května, bude také oceněn autor vítězné básně soutěže, vyhlášené organizátory. Získá finanční prémii osm tisíc korun a jeho báseň bude vyryta do terakotové amfory, kterou dostane darem hlavní město Praha.

Zdroj: Noviny Prahy 2

FOTO: Praha pije víno!

Praha pije víno! - prague.euPraha pije víno! - 2 prageuPraha pije víno! - novorPraha pije víno! - novoradPraha pije víno! - pragueee
Další fotky
Praha pije víno! - P1250992


Nepřehlédněte