Vjezd do Dlouhé třídy a okolí bude tři víkendy v noci zakázán

9.4.2019
Martin Solar

„Doprava je v těchto ulicích intenzivní a už jenom průjezd aut po dlažebních kostkách vytváří značný hluk, nehledě na případné troubení, často puštěnou hudbu z okýnek aut a podobně. Věříme, že obyvatelům dané lokality toto opatření pomůže,“ uvedl radní Prahy 1 pro dopravu David Skála (za Praha 1 Sobě).
Kromě Dlouhé se bude uzavírka týkat ulic V Kolkovně, Rámové, Masné a části ulic Kozí a Rybná. V ulici Dušní se v dotčené časy bude obracet jednosměrnost. Dodržování zákazu budou kontrolovat policisté a městští strážníci.
Jde o část opatření, které Praha 1 ve spolupráci s vedením metropole připravuje ke zmírnění dopadů nočního života na klid místních obyvatel. Na magistrátu k tomu vznikla zvláštní komise, jejíhož předsedu Jana Šterna vedení Prahy pojmenovalo „nočním starostou.“ Magistrát nyní připravuje vyhlášku, která by omezila otevírací dobu nočních podniků ve vybraných oblastech města, typicky právě v Dlouhé třídě. Praha 1 se také pokouší dojednat s podniky v centru, aby přestaly spolupracovat s agenturami, které organizují tzv. pub crawls, tedy tahy turistů od hospody k hospodě. Zatím se zástupcům radnice podařilo k ukončení spolupráce s agenturami přesvědčit klub Karlovy lázně.
Naopak nepovedeným pokusem byl krok minulého vedení Prahy 1, které umístilo na náměstí na souběhu ulic V Kolkovně, Kozí, Masná a Dlouhá zařízení pro měření hluku. Efekt to mělo právě opačný, než radnice doufala – opilci se u přístroje scházeli a testovali, kdo dokáže na číselníku „vyřvat“ vyšší hodnotu.
Zdroj: čtk

9 pozoruhodných životních zastavení Jane Digbyové. Měla barony, prince i krále, ale zkrotil ji až arabský šejkNepřehlédněte