• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Vlaky ve většině krajů vyjely podle nových jízdních řádů

  9.6.2024
  Doris Drienová

  Od neděle budou na železnici platit letní změny jízdních řádů. Dotknou se především Pardubického kraje, změny ale nastanou i v dalších krajích kromě Karlovarského a Vysočiny.

  Úpravy budou platit do 14. prosince. České dráhy v tiskové zprávě uvedly, že ve většině regionů půjde jen o dílčí změny, které mají zlepšit nabídku spojení a také přípoje mezi jednotlivými spoji.

  V Pardubicích začne fungovat nová zastávka Pardubice centrum, která umožní lepší spojení z centra krajského města do Hradce Králové a Chrudimi. „Na zastávku začnou jezdit skoro všechny osobní a spěšné vlaky ze směru a ve směru Hradec Králové. Ze směru a ve směru Chrudim pak objednatel počítá s tím, že tato zastávka bude obsluhována přímými vlaky pouze v pracovní dny zhruba od 5. do 9. a následně od 12. do 19. hodiny. Ostatní vlaky budou končit jako dosud na pardubickém hlavním nádraží,“ uvedly dráhy.

  V místě nové zastávky se ve středu pozdě večer srazil rychlík společnosti RegioJet a nákladní vlak ČD Cargo. Nepřežily čtyři cestující, dvě Slovenky a dvě Ukrajinky, dalších 27 lidí bylo zraněno. Škody na obou soupravách a trati přesáhnou 110 milionů korun.

  Nový jízdní řád přinese změny také na trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu. Spojů tam bude víc, osobní vlaky tam budou jezdit každé dvě hodiny a doplní je ve špičce spěšné vlaky. Nasazeny budou nové soupravy RegioFox.

  Tři nové páry vlaků zavede dopravce mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm. Nový pár spojů bude v pracovní dny jezdit rovněž mezi Děčínem, Benešovem nad Ploučnicí a Rumburkem.

  Kvůli opakovaným zpožděním bude ranní vlak z Olomouce do Velkých Losin odjíždět zhruba o 20 minut dříve, a to už ve 04:54.

  V Praze bude kvůli nočním výlukám na Masarykově nádraží první ranní vlak na trati mezi hlavním městem a Kolínem nově odjíždět z hlavního nádraží, ale v úseku Praha-Libeň až Kolín pojede beze změny.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte