Vrátila se domů, pozvala senzační kmotry a odkryla tajemství, jak to bylo u Werichů?

26.1.2019
Renáta Šťastná

Na půdě Werichovy vily na pražské Kampě se 16. ledna sešla opravdu milá společnost. „Evička Tůmová se vlastně po letech ocitla “doma”. Když tu před lety žila společně s Werichovic rodinou, měla v podkroví svůj pokojík,” prozradili spoluautor a nakladatel Pavel Mészáros a syn Jana Wericha, herec, kantor a moderátor Jiří Werich Petrášek. „Nebýt pár lidí, jistě by tato kniha plná nádherných, dosud neznámých vzpomínek nazvaná A taky jsem vařila u Werichů! nevznikla. A to by byla veliká škoda,” dodali svorně.

„Díky tomu, že jsme si s fotografem Jarouškem Hauerem a Jirkou Werichem Petráškem na otevření Werichovy vily před dvěma lety všimli nádherné, krásně ustrojené dámy, sedící v rohu, se podařilo, že jsme se s Evičkou Tůmovou seznámili a zjistili, jaká tajemství skrývá. A pak už stačilo, aby se seznámili s Pavlem Mészárosem a povedlo se tohle nádherné dílo,” zhodnotila situaci první československá televizní Popelka, herečka Eva Hrušková, která se, spolu s moderátorkou Marií Tomsovou a členkou Werichovců Evou Gutovou, stala jednou ze tří kmoter této unikátní knihy.

FOTO: A taky jsem vařila u Werichů!

A taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova a kmotryA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova podiumA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova salA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova xA taky jsem vařila u Werichů! - Krest Eva Tumova

„Já jsem u Werichů byla nesmírně ráda. Byli jako moje rodina. Měla jsem svou práci v nemocnici a vždy po skončení pracovní doby jsem jela sem a pomáhala, s čím bylo potřeba,“ prozradila Eva Tůmová, dáma, která si i přes svůj již pokročilý věk pamatuje data, časy i situace, což ostatně oceňuje i její manžel a řada jejich přátel.

„Taky jsem u Werichů vařila. Od pana Wericha jsem pak pod stromeček na Vánoce dostala tu nejkrásnější a asi tehdy nejdražší kabelku z krokodýlí kůže, kterou jsem pár týdnů před tím, tenkrát v nové luxusní prodejně obdivovala. Když jsem se pak poznala s jeho synem Jirkou, tak jsem mu ji věnovala, protože to je něco, co bytostně s jeho tatínkem souvisí,“ dodala.

Knihu vzpomínek Retro/ Republika pokřtili Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura

„Jsem velmi rád a je mi velkou ctí, že jsem tu důvěru paní Evičky dostal já a byl jakýmsi zpovědníkem jejích zážitků a událostí,“ řekl nakladatel Pavel Mészáros. „A jsem mohl zaznamenat, někdy až neuvěřitelné situace, které ona jak sama, tak s Werichovic rodinou prožila. Je celá řada významných a zajímavých osobností, které odcházejí, řada krásných vzpomínek zůstane neodhalena a spousta otázek nezodpovězena. Zde se nám podařilo poodhalit kousek soukromí Mistra Jana Wericha, jeho rodiny i atmosféry tady v této legendární vile,” dodal.

 

 

 

 

 Nepřehlédněte