Tleskající Hybernia: Zuzana Stirská a soubor Fine Gospel Time oslavily dvacetiny

Písní Amazing grace (v češtině známé Karlem Gottem pod názvem Už z hor zní zvon) odstartoval koncert Zuzany Stirské a Fine Gospel Time v pražské Hybernii, který se konal v pondělí 21. října a soubor jím oslavil dvacet let působení na české hudební scéně. Koncert se konal pod záštitou ministra kultury a pogratulovat přišlo plno hostů.

Koncerty Zuzany Stirské a její formace, kde spolu zpívají mladí, staří, útlí i širší, zkrátka takoví, jací lidé jsou, bývají plné života vždy, tentokrát byl slavnostní ráz navíc podtržen tím, že soubor doprovázel Symfonický orchestr Fine Time pod vedením Jakuba Přibyla.

Sestra v akci i Jidáš

Zazněly mnohé šlágry v angličtině i češtině: kupříkladu I Will Follow Him z filmu Sestra v akci nebo šanson Jidáš s textem někdejšího ministra kultury Pavla Dostála: „…Kdo připravil tvou popravu a potom žvanil o právu…“.

Ze severu Grónska až do Davle. Zuzana Stirská slaví novou etapu!

Zuzaně Stirské a Fine Gospel Time pogratulovalo mnoho hostů. Imitátor Petr Jablonský pozdravil hlasem prezidenta Miloše Zemana, Karel Vágner předal zpěvačce zlatou notu, se zpěvačkou a jejím souborem si zazpíval kupříkladu i Jiří Helekal. Všem tleskalo zaplněné hlediště.

Dej, ať můžem všechno zpívat…

Ze slavnostního večera se kvůli nemoci omluvil textař Josef Fousek, který pro soubor složil mnoho písniček, přičemž Zuzana Stirská přečetla jeho dopis. V rámci koncertu vystoupili i populární polský kněz Zbigniew Czendlik nebo Jiří Suchý, v jehož Semaforu Zuzana Stirská opakovaně zpívala.

FOTO: 20 let Fine Gospel Time

20 let Fine Gospel Time - UVODNI – foto Petr Sankot20 let Fine Gospel Time - Z Stirska a V Martinova – foto Petr Sankot20 let Fine Gospel Time - Z Stirska a J Suchy – foto Petr Sankot20 let Fine Gospel Time - Z Stirska a J Helekal

Posledním hostem byla country zpěvačka Věra Martinová, která si se Zuzanou Stirskou a souborem zazpívala píseň Ó pane náš: „…Dej, ať můžem všechno zpívat, dej, ať můžem všechno říct, ať se můžem rovně dívat a nestraší nás nic. Ať je naše voda čistá, a taky naše svědomí a o všem, co se chystá, ať víme také my.“ Vánoční pražský koncert Zuzany Stirské a Fine Gospel Time se uskuteční před Vánocemi – 15. prosince od 15 hodin – v Divadle U Hasičů.

Dnes, 13:14
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
Dnes, 13:01
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
Dnes, 11:01
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Dnes, 07:58
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Dnes, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
Včera, 16:34
Jména nových ulic schvalovala Rada hl. m. Prahy koncem roku. Tři vznikly i ve Vysočanech....
Včera, 14:34
V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v ulici Poděbradská v...
Včera, 12:11
Radní Prahy 8 jako první vyslovili nesouhlas se stavbou regulačního semaforu z Bohnic do Troje....
Včera, 10:11
Radnice Prahy 4 letos opraví chodníky a lampy na koupališti na Lhotce a rovněž zde...
Včera, 09:11
První a zároveň poslední výstava Uměleckého svazu Devětsil v Galerii hlavního města Prahy se konala...
Reklama