Výpadek z příjmů. Mariánské Lázně očekávají ztrátu 20 mil. korun

12.4.2020
Redakce

Podnikatelům, kteří jsou v nebytových prostorách města, poskytlo město po dobu pěti měsíců slevu na nájemném ve výši 90 %. Hotelům odpustilo po dobu uzavření parkovné v parkovacím domě, kde mají paušální smlouvy, uvedl Kalina.

„V současné době provádíme predikci příjmů pro letošní rok na základě stávajících dat a předpokladů. Na základě této analýzy dojde k přehodnocení rozpočtu, musí být vytipovány rozpočtové položky, které jsou zbytné,“ řekl Kalina. Kterých investic se to týká, zatím starosta neuvedl.

Výhodou je podle Kaliny to, že při sestavování rozpočtu vedení města počítá z důvodu opatrnosti s daňovými příjmy na spodní hranici předpokladů. „Ke ztrátám oproti původním odhadům dojde, ale nebudou tak markantní, abychom si s nimi neporadili,“ dodal.

Oprava pojížděcí dráhy na nejstarším vojenském letišti v českých zemích

„Navíc byla vytvořena pracovní skupina, která se musí zaměřit na vypracování marketingové strategie pro změněnou sezonu, a vypracované návrhy budou finančně sanovány z rozpočtu města,“ řekl Kalina.

Mariánské Lázně letos hospodaří s příjmy 307,3 milionu korun a výdaji 383,6 milionu korun. Na investice je určeno téměř 78 milionů korun.

vera/čtkNepřehlédněte