Winter Hockey Games přesunuty na rok 2022. Pouhý tisíc nyní povolených diváků v hledišti je zásadní problém

29.11.2021
Táňa Pikartová

Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček dnes zveřejnil, že zvažuje a hodlá podniknout kroky k záchraně vlastně už dva roky připravovaných zápasů hokejistů pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně, zápasů D + D REAL WINTER HOCKEY GAMES.

Vstupenky jsou v předprodeji a v krkonošském turistickém centru už je postavena dočasná konstrukce hokejového stadiónu s umělým ledem. Poté, co kvůli proticoronavirovým opatřením nešlo utkání odehrát před rokem, do dneška bylo k realizaci vše připravováno na dny 7. až 11. prosince. Před 13. hodinou vydali organizátoři akce na svém fb realistické rozhodnutí: D + D REAL Hokejové hry se uskuteční až v roce 2022.

Bohužel zveřejněná nařízení z posledních dnů omezila počty diváků na sportovních akcích v ČR na pouhý tisíc návštěvníků. Tak se například odehrála už včerejší ligová utkání hokejistů.

Takový omezující počet je ale diametrálně rozdílný od připravené kapacity tribun ve Špindlerově Mlýně, kde mělo zápasy sledovat vždy sedm a půl tisíce diváků. Přístup pouhé tisícovky fanoušků ledního hokeje na zápas pod svahy Krkonoš by zásadním způsobem naboural ekonomiku akce. Plánovaná byla utkání Tipsport EHL: 9. 12. Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice, 11. 12. Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha. A také dalších 8 zápasů k propagaci ledního hokeje mužů, žen, juniorů, univerzitního, zdravotně hendikepovaných, reprezentací i partnerů.

Organizační výbor akce do úplného vyřešení situace rozhodl a také hned pozastavil prodej vstupenek.

Jaromír Jágr, spoluorganizátor her, hokejová legenda, se vyjádřil takto: „Těžké rozhodování, ale jedná se v prvé řadě o zážitek pro diváky, jehož realizace bez plných tribun postrádá smysl…“

Andrea Bársony, pořádající agentura Eniva: „Musíme respektovat současnou epidemiologickou situaci v České republice. Všem divákům se samozřejmě omlouváme, zakoupen vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín, který brzy zveřejníme.“


Témata:

Nepřehlédněte