Zatímco žena pokojně spala, do její postele spadl meteorit

13.10.2021
Simona Knotková

Štěstí v neštěstí měla Kanaďanka Ruth Hamilton. Jen o vlásek ji minul meteorit, který proletěl střechou jejího domu ve městě Golden a přistál na její posteli.

Ženu z Britské Kolumbie probudila krátce před půlnocí velká rána. „Vyskočila jsem z postele a rozsvítila. Nechápala jsem, co se stalo,“ vypověděla novinářům.

Česká republika, terč pro padající meteority. Až bude padat hvězda

Po ohledání ložnice našla díru ve stropu a kus horniny, který přistál na polštáři těsně vedle místa, na kterém ležela. Jako zázrakem se jí nic nestalo.

Hamilton následně zavolala policii. Domnívala se, že kámen může pocházet z nedalekého kaňonu, kde mohli zrovna odstřelovat horninu. Pracovníci kaňonu tuto teorii vyvrátili, ale zároveň policistům a ženě sdělili, že na obloze viděli jasně zářící meteor. Podobný úkaz potvrdili i svědci od jezera Lake Louise, vzdáleného od města Golden cca 83 kilometrů.

„Nakonec to byla vlastně skoro úleva. Původně jsem si myslela, že se k nám někdo třeba vloupal. Jsem naprosto fascinovaná, že to spadlo z oblohy. Může to být miliardy let staré. Uvědomila jsem si díky tomu, že život je křehký a každou chvilkou o něj můžete přijít, i když si myslíte, že jste zrovna v bezpečí vaší postele. Doufám, že ho už nikdy nebudu považovat za samozřejmost,“ sdělila do médií.

Vesmírný objekt prý plánuje uchovat pro svá vnoučata.

Zdroj: Victoria News


Témata:

Nepřehlédněte