Zavraždil bývalou přítelkyni. Nyní střelec ze Zlína zemřel

17.8.2022
Redakce

Devětadvacetiletý muž, který 28. července na krajském úřadě ve Zlíně zastřelil svou o rok starší bývalou přítelkyni a následně se pokusil o sebevraždu, zemřel. Už dříve policisté uvedli, že útočník ke střelbě v takzvaném Baťově mrakodrapu použil zbraň registrovanou na jiného člověka.

„V současné době se případem nadále zabývají krajští kriminalisté, kteří však již pracují s faktem, že postřelený muž na konci minulého týdne zemřel,“ uvedla policie.

Zaměstnankyně úřadu po střelbě na místě zemřela. Útočník se následně pokusil o sebevraždu. Utrpěl těžké poranění hlavy a mozku. Podstoupil operaci, přesto zůstával v bezprostředním ohrožení života. V uplynulých dnech o něj pečovali o něj zdravotníci Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Hejtman Radim Holiš po tragédii uvedl, že šlo o osobní problém dvou mladých lidí. Událost se podle něj netýkala chodu úřadu.

Několik dní po střelbě přesto krajští radní rozhodli o zpřísnění bezpečnostních opatření v budově krajského úřadu. Zvýšil se počet pracovníků ostrahy, na úřadu budou magnetické dveře v jednotlivých patrech budovy a vstup ke kancelářím bude možný pouze se zaměstnaneckou čipovou kartou. Úředníci si také návštěvníky musejí nově vyzvedávat u vstupních dveří.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte