Zeman bude dnes propuštěn z nemocnice, život ohrožující problémy prý zdravotnicí nenalezli

22.9.2021
Jan Veselý

Prezident Miloš Zeman bude dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Potvrdila to její mluvčí Jitka Zinke. Prezident je hospitalizován od minulého úterý. Lékaři ho v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, život ohrožující problémy podle prezidentova mluvčího nenalezli. Zjistili ale, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací, dostával proto infuze. Pražský hrad označuje více než týdenní pobyt v nemocnici za rekondiční.

Zeman by měl z nemocnice odjet do Lán, kde ho čeká pracovní program. Setká se postupně s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem SPD Tomiem Okamurou.

Do pavilonu, kde je Zeman hospitalizován, již přijeli zástupci protokolu Pražského hradu. Přivezli s sebou květiny nebo bednu jablek. U pavilonu čekají novináři. Ochranka nemocnice jim zakázala pořizovat fotografie nebo záznamy. Jeden z novinářů, který zákaz nerespektoval, byl za asistence policie z nemocničního areálu vyveden. Odjezd prezidenta z nemocnice ale budou moct novináři vyfotografovat, slíbili zástupci protokolu Pražského hradu.

Zeman do střešovické nemocnice nastoupil v úterý 14. září, podle Pražského hradu na plánovaný pobyt. K hospitalizaci se ale zástupci Kanceláře prezidenta republiky vyjádřili až po dvou dnech. Mluvčí Hradu na webu uvedl, že lékaři neobjevili žádné potíže, které by prezidenta ohrožovaly na životě. U prezidenta zjistili dehydrataci a mírné vyčerpání. Zeman absolvoval krevní odběry nebo vyšetření na CT a sonografii. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Během pobytu v nemocnici Zeman přijal několik návštěv, opakovaně za ním přijela manželka Ivana a kancléř Vratislav Mynář, navštívili ho i dcera Kateřina, premiér Andrej Babiš, bývalý prezident Václav Klaus, (ANO) nebo kardinál Dominik Duka.

Zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte