Žena vydělává miliony, dětem koupí ale pouze jeden vánoční dárek. Má pro to dobrý důvod

4.12.2022
Simona Knotková

Shirine Khoury-Haq je generální ředitelka britského spotřebního družstva Co-op, jejíž roční plat přesahuje milion liber. Navzdory tučnému kontu svým dětem ale nedopřeje bohaté Vánoce plné dárků. Vysvětlila proč.

Šestiletá dvojčata britské podnikatelky Shirine Khoury-Haq najdou pod stromečkem pouze jednu punčochu s dárkem. Důvod? Žena by se svým milionovým platem sice mohla dcerám splnit všechna nejdivočejší přání, podle ní je to ale jen materialistické plýtvání.

Dárky, které hravě vyrobíte. Zvládnete to i s dětmi

„Děti mají spoustu hraček, se kterými si hrají jednou nebo dvakrát, a pak se odloží nebo rozbijí. Vzhledem k tomu, co se dnes děje ve světě, mi to přijde jako plýtvání. Pokud chci mít čisté svědomí, ve svém domě to praktikovat nebudu, “ uvedla.

V minulosti stejně jako řada dalších rodičů kupovala až trapné množství dárků, s tím je ale letos konec. Dívkám vysvětlila, že peníze poslouží Santovi, aby zajistil dárky dětem, jejichž rodiče si nemůžou dovolit platit elfy. „Společně půjdeme nakoupit další dárky a Santovi je pošleme,“ řekla Khoury-Haq dvojčatům.

Nechtěné dárky a co s nimi? Zkuste se inspirovat s námi

Necháte se jejím nápadem inspirovat?

Zdroj: TylaNepřehlédněte