• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Ženy měly prožitek blízké smrti. Popsaly, co viděly

  10.8.2022
  Simona Knotková

  Co následuje po smrti? To je otázka, která znepokojuje řadu lidí. Jak to může v bezprostředním kontaktu se smrtí vypadat, se rozpovídala dvojice žen v americkém pořadu Inside Edition. Obě si prošly klinickou smrtí, tedy stavem, kdy se jim na krátký okamžik zastavil dech a srdeční činnost, a technicky tak byly „mrtvé“, i když jejich mozek stále fungoval.

  Jessie Sawyer se v blízkém kontaktu se smrtí ocitla ve svých jednatřiceti letech poté, co utrpěla vnitřní krvácení během gynekologického zákroku. Díky své zkušenosti se smrti dnes nebojí. „Mohla bych přímo tady zemřít a byla bych s tím naprosto smířená. Kdybyste mi před deseti lety řekli, že si projdu prožitkem blízké smrti, nevěřila bych vám. Nevěřím ani v Boha,“ vypráví matka dvou dětí.

  Život po smrti neexistuje, tvrdí uznávaný vědec

  Její prožitek trval krátce, ale o to více byl intenzivní. „V dálce jsem viděla postavu. Poznala jsem, že je to jedna z mých nejlepších kamarádek, která zemřela před dvěma lety. Taky jsem uviděla jasné světlo a v tom okamžiku jsem si uvědomila: Tohle je smrt, tohle je moje smrt. Poté mi bylo ukázáno, jak smrt ovlivní mou rodinu. Viděla jsem, že mé dvě děti budou sice zarmoucené, ale vyrostou a budou mít dobrý život,“ popsala Sawyer svou zkušenost.

  Nakonec viděla, jak se vrací do svého těla, což byl pro ni bolestný moment.

  To zkušenost Betty Eadie pravděpodobně více zaujme věřící jedince. Osmasedmdesátiletá žena se na prahu života a smrti ocitla kvůli komplikacím spojeným s hysterektomií (odstranění dělohy). „Ležela jsem na pokoji po operaci a najednou jsem cítila, jak každá kapka krve odtéká z mého těla a můj duch rychle vystupuje z těla. Podívala jsem se dolů a uviděla jsem sama sebe, jak ležím na lůžku. Pomyslela jsem si: Panebože, jsem mrtvá,“ vzpomíná žena.

  To jí prý potvrdili i tři prastaří muži, kteří se jí zjevili. Eadie pak měla nutkání vidět svou rodinu. Vyletěla oknem a objevila se ve svém domě, kde našla sedět manžela v křesle. Nikdo z příbuzných v tu dobu nevěděl o jejím zdravotním stavu. Stejně jako Sawyer, také ona měla náhled do budoucnosti a viděla, jak manžel i děti vedou dobré životy. Pak se vrátila znovu do nemocnice. Tam vstoupila do černého tunelu, ve kterém se cítila příjemně a uvolněně. Tvrdí, že na jeho konci stál Ježíš.

  Blížil jsem se k ostrovu se zemřelými rodiči. Volali, že můj čas teprve přijde, vzpomíná Jan na klinickou smrt

  „Objal mě a řekl mi, že ještě nenastal můj čas. Pak se objevily tři ženy – andělé – a Ježíš jim řekl, aby mi ukázaly všechno, co potřebuju vědět. Vzaly mě do té nejkrásnější zahrady, jakou jsem kdy viděla. Když mě pak provedly i všemi planetami, Ježíš mi řekl, že se musím vrátit na Zemi, ale já nechtěla. Potom se objevil ten nejkrásnější muž, byl to Bůh, a řekl mi, že musím jít zpět. Uviděla jsem znovu své tělo, do kterého jsem se navracela,“ vypovídá.

  Zážitek byl pro ni tak silný a pozitivní, že by se tam chtěla ještě někdy vrátit.

  Co se děje se silikony a dalšími implantáty po naší smrti? Majitelka krematoria odpovídá na palčivé otázky

  Podle lékaře Jeffreyho Longa, který se zabývá výzkumem prožitků blízké smrti, se zkušenosti lidí, kteří si prošli klinickou smrtí, podobají. „Častým tématem je zářící světlo a mimotělní zážitek. Spousta lidí vypovídá, že se setkala se svými mrtvými příbuznými nebo zvířecími mazlíčky. Když ale zemřete, zemře i váš mozek, takže se takové věci těžko objasňují,“ říká.

  Zdroj: Inside Edition  Nepřehlédněte