Známe nejlepší české televizní seriály současnosti. Už jste je viděli?

Málokterý divák se přizná, že sleduje nějaký český televizní seriál. Možná proto, že jsou občas herecké výkony tragické, možná proto, že na ně tolik lidí „nadává“. Přesto jsme si dovolili vybrat šest nejlepších českých seriálů současnosti. Výběr je samozřejmě čistě subjektivní věcí autora. Co na to říkáte, souhlasíte?

Jaký je váš nejoblíbenější český seriál?

Okresní přebor
37%
Terapie
19%
Čtvrtá hvězda
16%
Expozitura
18%
Hořící keř
10%
Již jste hlasoval/a.

Pustina

Režisérské duo Ivan Zachariáš a Alice Nellis nám ukázali, jak má vypadat český seriál. Zhruba před rokem jsem na seriál Pustina psal recenzi a musím se přiznat, že už první díl mě naprosto odzbrojil a osudy těch postav ze seriálu mne opravdu velmi chytly za srdce. Tak moc, že jsem musel vidět další a další díl. Až jsem byl na úplném konci. Tento zážitek mne naprosto rozdrtil a změnil. I když už je to dlouho, stále na to musím myslet. Tvůrci z Českého HBO jsou jedničky! Pokud jste seriál Pustina ještě neviděli, rychle to napravte.

Rudolf Hrusinsky

Představujeme vám pět nejlepších herců Česka. Souhlasíte?

Hořící keř

Český televizní seriál Hořící keř opět pochází od české stanice HBO, která nejen na české filmové scéně válí. Seriál Hořící keř režírovala zkušená Agnieszka Holland a na výsledku je to zatraceně vidět. Seriál se odehrává v roce 1969 vypraví o upálení Jana Palacha, Hořící keř patří určitě k těm nejlepším českým seriálům.

Hercem jsem se stal, protože jsem ve škole zlobil, říká Robert Jašków

Expozitura

Kriminální seriál Expozitura natočila televizi Nova a u diváků zaznamenal velký úspěch, hlavně kvůli skvělým hercům a kvalitnímu scénáři. O režii se postarali dva režiséři Petr Kotek a Ivan Pokorný. Seriál Expozitura vypraví o skutečných kriminálních případech. Hlavní dějová linka se točí okolo známého Berdychova gangu a na to, že to natočila televizi Nova, je to kvalitní podívaná.

Čtvrtá hvězda

Pro cenu za nejlepší český seriál si tentokrát přišla Česká televize, která pod vedením současného generálního ředitele Petra Dvořáka, který přišel z televize Nova, nám ukazuje drápky a točí jeden kvalitní seriál za druhým. Seriál Čtvrtá hvězda natočili úspěšní režiséři Jan Prušinovský a Miroslav Krobot, což jsou špičky v našem českém rybníčku. A výsledek? Seriál Čtvrtá hvězda je naprosto šílený a geniální zároveň. Pro všechny zaměstnance hotelu povinnost!

Latina ve Švanďáku. Kteří herci budou soutěžit v umění tance?

Okresní přebor

Komediální seriál Okresní přebor se odehrává na jedné vesnici, kde lidé žijí fotbalem. Dnes již klasika a mně osobně baví i když už jsem seriál viděl asi tak tisíckrát. V tom je to kouzlo. Seriál natočila televizi Nova a díky úžasným hercům a režisérům ( Jan Prušinovský a Jakub Kohák ) je to takový český poklad, který nás nikdy neomrzí.

Tragický konec vynikajícího herce. Petr Svojtka by letos slavil 72. narozeniny

Terapie

Opět tu máme kouzelníky z Českého HBO, kteří na co sáhnou, promění ve zlato. Doslova. TV stanice HBO pro nás vytvořila již třetí český seriálový hit, tentokrát s názvem Terapie. Jde o psychologické drama, kde si navíc zahrál legendární český herec Karel Roden. A náš český poklad nahraje v žádných špatných filmech. To platí i u seriálu Terapie. Režie se ujalo hned několik z režisérů – Marek Najbrt, Jaroslav Fuit, Petr Zelenka, Lenka Wimmerová, Matěj Chlupáček. Seriál Terapie je prvotřídní psychologické poselství.

FOTO: Nejlepší současné české TV seriály

Nejlepší současné české TV seriály - Nejlepší současné české TV seriályNejlepší současné české TV seriály - Nejlepší současné české TV seriályNejlepší současné české TV seriály - Nejlepší současné české TV seriályNejlepší současné české TV seriály - Nejlepší současné české TV seriályNejlepší současné české TV seriály - Nejlepší současné české TV seriály
Další fotky
Nejlepší současné české TV seriály - Nejlepší současné české TV seriály
Dnes, 18:35
Nevíme, jaký názor by na to měli v Americe, ale pro náš humoristický měsíčník SORRY...
Dnes, 16:16
Na rozhraní Národního parku Vysoké Taury a Zillertalských Alp najdou turisté skutečný přírodní unikát, jeden...
Dnes, 14:02
O prázdninách můžeme začít s nakládáním ovoce do alkoholu a cukru. A na podzim si...
Dnes, 10:16
Devátá hodina večerní byla v mnoha rodinách časem, kdy se ztišilo rádio, zkušená ruka naladila...
Dnes, 09:33
Milovníci památek a historie jistě budou souhlasit, že v okolí Prahy se vyskytuje poměrně mnoho...
Dnes, 08:03
Přesně před dvaašedesáti lety došlo k tragické události na železnici u Frýdlantu v severních Čechách....
Včera, 16:00
Dědeček na prastaré, zažloutlé fotografii, se usmívá. Bůhví, kdo tu fotku před více než sto...
Včera, 12:04
Někteří vlastníci pozemků v Netvořicích na Benešovsku nesouhlasí s obchvatem. Podmiňují jeho stavbu platným stavebním povolením...
Včera, 11:30
Kdo by neznal Woodstock? Tím naším byl 1. Československý beat festival v roce 1967 v...
Včera, 10:02
Pořád je se co učit, a tak se mohou leccos dozvědět jak začínající hospodyňky, tak...
Reklama