• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Představujeme vám pět nejlepších herců Česka. Souhlasíte?

  4.6.2018
  Redakce

  Vybrat pouze pět nejlepších z celé plejády vynikajících českých herců naší historie? Tak to je opravdu těžký a zodpovědný úkol. My jsme se o to ale přesto pokusili. Jaký je váš názor?

  FOTO: cesti herci

  cesti herci - Vladimír Menšíkcesti herci - Jan Triskacesti herci - Karel Rodencesti herci - Ivan Trojancesti herci - Rudolf Hrusinsky

  Rudolf Hrušínský

  Tento legendární český herec se narodil v roce 1920. Rudolf Hrušínský byl úspěšný filmový herec a také působil jako režisér divadelních představení. Ztvárnil například legendárního vojáka Švejka ve filmech Dobrý voják Švejk a Poslušně hlásím. Nejznámějšími filmy herce Rudolfa Hrušínského jsou: Rozmarné léto, Slavnosti sněženek, Tři veteráni, Vesničko má středisková, Postřižiny, Spalovač mrtvol a Adéla ještě nevečeřela. Zemřel v roce 1994 v Praze. Byl nejstarším z herecké rodiny Hrušínských. Jeho synové Rudolf a Jan jsou také vynikající čeští herci, hercem je i jeho vnuk Rudolf Hrušínský nejmladší.

  OBRAZEM: Ve starém cukrovaru v Toušeni točí filmy herci z Hollywoodu.

  Vladimír Menšík

  Vladimír Menšík byl český herec, televizní moderátor, lidový vypravěč a bavič, vynikající komik, držitel ocenění národní umělec. V divadle téměř nehrál, věnoval se filmové a televizní tvorbě a ztvárnil více než 150 rolí ve filmech a seriálech, většinou komediálních, jako Cahalupáři, Což takhle dát si špenát, Bohouš, Dívka na koštěti, Tři oříšky pro Popelku, Jak utopit doktora Mráčka, ale exceloval i v charakterních rolích (Dobří holubi se vracejí, Ikarův pád). Herec Vladimír Menšík se narodil v roce 1929 v Ivančicích a zemřel v roce 1988 v Brně.

  Jan Tříska

  Divadelní a filmový herec Jan Tříska se narodil v roce 1936 v Praze, v roce 1977 emigroval do USA, kde již zůstal a budoval zde svoji hereckou kariéru. Pracoval s režisérskou elitou, například s Milošem Formanem nebo Janem Svěrákem. Jeho nejznámějšími filmy jsou Radúz a Mahulena, Na samotě u lesa, 2010: Druhá vesmírná odysea, Lid versus Larry Flynt. Nezapomenutelná je jeho role Igora Hnízda ve filmu Obecná škola. Jan Tříska byl ženatý s herečkou Karlou Chadimovou a měl dvě dcery. Bohužel tato herecká legenda nás navždy opustila 25. září 2017, kdy se nešťastnou náhodou zřítil z Karlova mostu do Vltavy a zemřel.

  Bohdalce je dnes 87 let. Víte, proč se oblíbená herečka kdysi objevila na seznamu StB?

  Karel Roden

  Karel Roden se narodil v herecké rodině v roce 1962 v Českých Budějovicích. Začínal jako divadelní herec, časem se vypracoval na angažmá v Národním divadle. První vedlejší role Karla Rodena byla ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Jednu z prvních větších rolí ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka, následovala role ve filmu Čas sluhů, která odstartovala jeho slibnou kariéru. Karel Roden získal Českého lva za film režiséra Filipa Renče Hlídač č. 47. Jako jeden z mála českých herců se prosadil i v Holywoodu. Jeho nejznámější zahraniční filmy jsou: 15 minut, Blade 2, Neprůstřelný mnich, Bournův mýtus. Z jeho tuzemských filmů jmenujme např. Bathory, Bestiář, Habermannův mlýn. Jeho bratr Marian je také herec.

  Herec Jan Přeučil se stal prvním ambasadorem organizace YMCA v České republice

  Ivan Trojan

  Ivan Trojan se narodil v roce 1964 v Praze a je divadelní, filmový i televizní herec. Také se věnuje českému dabingu seriálů a filmů. Ivan Trojan má již čtyři České lvy za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a dva za nejlepší vedlejší roli a tím se stal držitelem rekordního počtu sošek. Natočil již mnoho dobrých filmů, mezi ty nejznámější patří: Ve stínu, Samotáři, Smradi, Václav, Musím tě svést, Příběhy obyčejného šílenství a Jedna ruka netleská. Je synem neméně známého herce Ladislava Trojana a bratrem režiséra Ondřeje Trojana.  Nepřehlédněte