13,5 sekund – přesně tak dlouho trvá, než vám na stůl dorazí jídlo v nejrychlejší restauraci na světě

12.1.2022
Simona Knotková

Patříte mezi netrpělivé strávníky, kteří trpí během dlouhého čekání na jídlo? Potom byste měli navštívit restauraci Karne Garibaldi v mexickém městě Guadalajara. Jídlo tam rekordně servírují v řádu několika sekund.

„Začalo to jako hra mezi číšníky, kdo nejrychleji přinese jídlo ke stolu. Tato soutěž nás přivedla k pokusu o Guinnessův rekord,“ vysvětluje Daniel Flores, manažer jedné ze šesti poboček restaurace Karne Garibaldi.

Nejdražší hranolky na světě stojí více než 4 tisíce korun. Kečup na nich nenajdete

Podnik, nabízející tradiční mexické jídlo, se do Guinnessovy knihy zapsal v roce 1996 naservírováním jídla za pouhých 13,5 sekund od objednávky. V rychlém servisu od té doby pokračuje a jídlo je zákazníkovi schopný přinést dokonce i dřív než v čase uznaného rekordu.

Ani delší čekání nepřesáhne více než minutu. Rychlou obsluhu si podnik může dovolit díky pomalu vařenému jídlu, které je připravené už v čase prvních objednávek, a perfektně sehranému týmu pracovníků.

Mexické dušičky. Namísto smutnění jídlo, pití a veselice. Jak to měl dotyčný rád!

„Nejsou to pouze číšníci, díky kterým je náš servis nejrychlejší na světě. Číšníci, šéfkuchaři, kuchaři a další zaměstnanci Karne Garibaldi, ti všichni jsou duší naší kuchyně. Naše zaměstnance samozřejmě školíme ve výkonnosti, ale za přípravou jídla je celý proces, který umožňuje, aby práce probíhala rychle a efektivně,“ říká vedoucí digitální komunikace Laura Mariaud

Zdroj: Oddity CentralNepřehlédněte