• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • 15 zajímavostí o filmu Pretty Woman. Víte, že Gere opravdu hrál na klavír a Julia se vytratila na kafe s prostitutkami?

  23.12.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Kdo by neznal americký film Pretty Woman, romantickou komedii, která se stala doslova trhákem. Slavný příběh prostitutky s krásnou Julii Roberts a šarmantním Richardem Gerem okouzlil miliony diváků po celém světě. Co o tomto filmu ještě nevíte?

  5 filmových postav z českých filmů, které nám nahánějí hrůzu

  Víte, že…

  1) Richard Gere dlouho odmítal nabízenou roli. Přesvědčilo ho, až když mu Julia podstrčila lístek se vzkazem: „Prosím, přijmi tu roli“.

  2) Původně měl být film temným sociálním dramatem o těžkém životě prostitutek, s čímž Julia Robert přijala hlavní roli. Poté, co se stala producentem společnost Walt Disney, se koncept změnil a dalo mnoho práce Julii přesvědčit, aby ve spolupráci pokračovala.

  3) Druhý večer v hotelu se Vivian dívá na film Šaráda (1963).

  10 zajímavostí o komedii Slunce, seno, erotika. Odhalené byly nejen dámy, ale i pánská chlouba!

  4) Červený kabát, který má na sobě Vivian v úvodu filmu, byl pořízen za 30 dolarů v bazaru těsně před natáčením.

  5) Kadeřníkům trvalo přes půl hodiny, než naaranžovali vlasy Julie na prostěradlo tak, aby to vypadaly co nejefektněji.

  6) Celý film se natáčel v Los Angeles. Známý hotel z filmu, Beverly Wilshire, posloužil jen k natočení exteriérů. Ale interiéry se točily v hotelu Ambassador, který byl navíc před demolicí.

  7) Richard Gere ve filmu skutečně sám hraje na klavír a je i autorem melodie, kterou hraje.

  10 zajímavostí o seriálu Chalupáři. Víte, kde se natáčelo a jaký honorář herci dostali?

  8) Pamatujete na úvodní scénu filmu, kdy se Vivian (Julia Roberts) převaluje v posteli a kamera zabírá její štíhlé nohy přes břicho až k ruce, které pomalu zaklapne zvonící budík? Tato scéna vyvolala hlavně mezi muži bouřlivou odezvu. Tělo však nepatřilo Julii Roberts. Scénu za ni „nakroutila“ o pět let starší Shelley Michelle.

  9) Když Edward (Richard Gere) nasazoval Vivian diamantový náhrdelník, klepl ji s ní vtipně po prstech. Tato scéna ve skutečnosti nebyla ve scénáři, šlo jen o improvizaci Richarda Gerea. Režisérovi se ale zalíbila natolik, že ji ve filmu ponechal.

  10) Díky režisérově ženě, která pracovala na klinice pro pomoc pro lidi v nouzi, se Julia Roberts seznámila s několika ženami z ulice. Dokonce se s nimi na pár hodin během natáčení vytratila na kafe.

  28 zajímavostí o potopení legendárního Titanicu. Víte, že mu plul ledovec naproti tisíce let?

  11) Ve scéně, kdy leží Vivian na zemi a sleduje starý film, dosáhli tvůrci, až hysterického smíchu Julie Roberts tím, že ji režisér lechtal na chodidlech, které byly mimo záběr.

  12) Ve filmu se objevila značky auta Lotus, přesněji Silver 1989.5 Esprit SE. Zvýšilo to prodej auta až trojnásobně.

  13) Náhrdelník, který má na sobě Vivian při návštěvě opery stál skutečně 25é tisíc dolarů. Při natáčení scény byl přítomný ozbrojený člen ochranky klenotnictví, které ho zapůjčilo.

  Pohádkové a romantické zámky ve středních Čechách. Které jsou pro svatbu jak ušité?

  14) Julii Roberts muselo být vyrobeno speciální křeslo, jelikož po první části filmu měla problém z bolestí zad, a to díky scénaristům, kteří vymýšleli, na co všechno si má sednout. Ve filmu sedí například na schodech, faxu, okraji stolu, aby to vypadalo v kontextu s její postavou přirozeně.

  15) V původním scénáři byla Vivian závislá na kokainu a součástí dohody mezi ní a Edwardem bylo, aby se jej po celý týden nedotkla. Peníze chtěla na cestu do Disneylandu. Dohodu nedodržela, Edward ji vyhodil z auta a ujel. Na konci filmu pak měl být záběr, jak Vivian se svou kolegyní z branže míří směr Disneyland autobusem.

  FOTO: Pretty Woman (1990)

  Pretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty Woman
  Další fotky
  Pretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty WomanPretty Woman (1990) - Pretty Woman


  Nepřehlédněte