6 triků od vlasové expertky, díky kterým dosáhnete hřívy snů

14.10.2021
Simona Knotková

Chcete mít nádhernou hřívu, za kterou se každý ohlédne? Následujte tipy a triky Louise Galvin, majitelky stejnojmenné firmy na kosmetické produkty, na kterou nedají dopustit modelky a další celebrity.

1. Nerozčesávejte kondicionér hned po jeho nanesení

Spousta lidí si myslí, že díky tomu se produkt lépe rozprostře po hlavě. Podle Galvin toho dosáhnete jinou metodou. „Naneste kondicionér a z poloviny ho opláchněte, čímž dosáhnete jeho rovnoměrného rozprostření. Poté si vlasy oddělte prsty a teprve pak je začněte rozčesávat od konečků nahoru,“ říká.

Krásné, husté vlasy jsou zdravé vlasy. Co jim prospívá, a co naopak škodí

2. Vlasy česejte od konečků ke kořínkům

Klasické česání či kartáčování vlasů od kořenů ke konečkům vaše vlasy snadněji poškozuje. Podle Galvin byste měli začínat proto odspodu, nejlépe po malých částech, které postupně rozčešete. „Hřebeny jako Tangle Teezer jsou dobré, pokud lidé ví, jak je používat. Většina to ale neví a začíná od kořenů směrem dolů. Takový hřeben vlasy snadno projede, ale když se na něho pak podíváte, objevíte hrst vlasů.“

3. Pozor na přebytečné používání barvy

V salonech či doma si barvěte jenom ty části hlavy, které skutečně potřebujete. Zabráníte tak zbytečnému poškození a vysoušení. „Pokud víte, že potřebujete jenom překrýt šediny nebo odrosty, sledujte, jak jsou kadeřníci opatrní a zda vám nedbale nepřekrývají barvu vašich vlasů. Ve výsledku to dělá hodně,“ vysvětluje Galvin.

Myjete si vlasy každý den? Tohle byste měli vědět

4. Nepoužívejte silikon

Poznáte ho tak, že na etiketě jsou látky končící na -one. „Silikon vašim vlasům dodává plastovou strukturu, jsou pak kluzké a trochu lepkavé. Všechny ty velké společnosti vám pak nutí čistící šampony. Samozřejmě, že je potřebujete, protože se pro změnu potřebujete zbavit všeho toho silikonu!“ Galvin dodává, že o něco menší zlo je silikon v produktech určených pro kudrnaté a vlnité vlasy.

5. Vlasy si umývejte maximálně jednou denně

„Nikdo by si neměl umývat vlasy dvakrát denně, protože se tím aktivují mazové žlázy. Vaše hlava bude mastná a bez všech přírodních olejů. Jednou to naprosto stačí. Pokud máte husté vlasy, postačí, když si vlasy umyjete dvakrát týdně, ale určitě na to používejte dva šampony: jeden, co vás zbaví mastnoty, a druhý, který vám vlasy důkladně vyčistí.“

Nejsou vlasy jako vlasy. Možná se o ty své staráte špatně. Víte, který ze 3 typů vlasů máte?

6. Vystačíte si jen s pár produkty

„Nepotřebujete tisíc produktů. Potřebujete pouze dobrý šampon, dobrý kondicionér, dobrou kúru, když chcete vlasům dodat větší péči, a pak třeba ještě stylingový produkt. To bohatě stačí,“ uzavírá vlasová expertka.

Zdroj: Louise GalvinNepřehlédněte