Nejsou vlasy jako vlasy. Možná se o ty své staráte špatně. Víte, který ze 3 typů vlasů máte?

28.7.2018
Šárkos
Další fotky

Suché vlasy

Bezesporu prvních typem jsou vlasy suché. Většinou to bývají vlasy velmi objemné a kudrnaté. Jejich vlastník si může mýt vlasy jen jednou za pět dní nebo za týden a stále budou vypadat velmi suché. Mastí se prakticky jenom u kořínků. Suché vlasy už pár hodin po umytí mohou vypadat jako sláma, nejsou moc pružné.

Bledá mdlá pleť, mastné vlasy, únava i podrážděnost – to jsou signály, že jsou v našem těle nebezpečné toxiny

Zaprvé je vhodné zamyslet se nad tím, co jíme – škodí rozhodně polotovary a instantní jídla. Jídelníček bychom měli doplnit o nenasycené mastné kyseliny. Tedy ryby, oříšky, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Také pomůže konzumace rybího tuku, byť třeba jen v doplňcích. A samozřejmě konzumace dostatečného množství zeleniny a ovoce.

Recept na magický svatojánský likér. Nejenže prodlouží život, ale ještě si pochutnáte

A jak o vlasy pečovat? Rozhodně nemýt je každý den, to by je absolutně zničilo a nepotřebují to. Neperoxidovat a nebarvit doma, používat hydratační šampon, poté aplikovat na pár minut balzám na vlasy a nechat působit 10 minut, až poté opláchnout. Vlasy myjeme u kořínků šamponem, v celých délkách zase balzámem a kondicionérem. Používáme hydratační masky na vlasy. Velmi osvědčený je kokosový olej – ten aplikujeme do konečků i právě umytých vlasů a ponecháme tam. Opravdu suché vlasy každý olej jen vsáknou jako houba, nebojte se jej používat. Zkusit můžete i vaječný žloutek nebo avokádo.

Jedno vejce na snídani zvyšuje denní výkonnost. Navíc snižuje cholesterol a udržuje krásné vlasy a nehty

Mastné vlasy

Jsou přímým opakem. Bývají spíše jemné a řidší, také jsou častěji rovné. Tyto vlasy se mastí pomalu každý den nebo každý druhý den, jejich majitelé navíc často trpí na lupy, neb je pokožka hlavy velmi namáhaná skrze šampony. Zde se vyplatí sice si mýt vlasy ob den, ale používat šetrnější produkty. Vyplatí se připlatit za takové, které jsou opravdu šetrné k pokožce vaší hlavy. Zároveň šampon nesmí být příliš hydratační a vlasy zatěžovat.

Kvasnice jsou zdravé pro srdce i na nervy. Udělejte si z nich pomazánku nebo pleťovou masku

Ovšem nezapomínejte na balzám, či kondicionér. I velmi jemné a mastné vlasy se mohou snadno lámat a vypadat vysušené v celých délkách. Je možné aplikovat kokosový olej do celých délek vlasů, ale vynechat kořínky. Většina lidí s tímto typem vlasů má vlasy zdravě a leskle vypadající, ovšem často chybou bývá to, že si je právě velmi často drhnou šamponem, což způsobuje, že se vlasy pak o to více mastí. Takže všeho s mírou. Jednou za čas hydratační maska pomůže i tady.

Samozřejmě i tady platí dodržovat správný jídelníček a vlasy zbytečně nebarvit, nepoužívat fény, kulmy a podobně. To zničí každé vlasy bez rozdílu. Vyzkoušet můžete jablečný ocet – tím vlasy přelijte po umytí. Vlasy pak budou lesklejší.

8 tipů na opálené sexy tělo. Jak docílit snědé pokožky a ještě zhubnout?

Normální vlasy

I když se to velmi často nevidí, jsou lidé, kteří nemají vlasy ani extrémně vysušené, ale zároveň ani ne extrémně se mastící. Tento typ vlasů je snad nejméně náročný na údržbu, ale ani tady se nevyplatí péči úplně podcenit. Tento typ vlasů nebývá ani přímo rovný jako hřebík, ale ani zakudrnacený. Vlasy obvykle vypadají zdravě a netřepí se. Nemyté vydrží klidně i přes čtyři dny. Pro tento typ vlasů je vhodné dopřát si čas od času hydratační masku nebo zábal z henny. I tady platí nekulmovat, nežehlit, nepoužívat zbytečně fény a chemii na pokožku hlavy. Ideální jsou šampony s vyživující složkou, který je chrání před nežádoucími vnějšími vlivy.

FOTO: Vlasy

Vlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasyVlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasyVlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasyVlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasyVlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasy
Další fotky
Vlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasyVlasy - žena dívka vztahy zdraví vlasy


Nepřehlédněte