• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Bledá mdlá pleť, mastné vlasy, únava i podrážděnost – to jsou signály, že jsou v našem těle nebezpečné toxiny

  8.7.2018
  Renáta Šťastná
  Další fotky

  Toxiny rozumíme látky, které mají škodlivý účinek na lidský organismus. Mohou přicházet „zvenčí“ v podobě bakterií, ve výjimečných případech si je však tělo může vytvářet samo prostřednictvím nesprávně fungujícího orgánu.

  Mezi nejvíce ohrožené patří ledviny, játra nebo slezina. Jim je nutné věnovat zvýšenou pozornost. Dochází-li vlivem dlouhodobé toxické zátěže k jejich zanášení, může tento stav vyústit až k selhání orgánů a následné smrti pacienta.

  Centrum trvalého zdraví Cordeus – kompletní péče o tělo i psychickou pohodu

  Dbát na životosprávu

  Abychom byli v boji s toxiny úspěšní, je nutné si nejprve uvědomit, jakým způsobem se do našeho těla dostávají. Nejjednodušší cestu jim dopřáváme v podobě přijímaných potravin a nápojů. Pomineme-li alkohol a nezdravá tučná jídla, můžeme přijít s toxiny do styku i konzumací zeleniny a ovoce, které jsou ošetřovány velkým množstvím herbicidů, pesticidů a umělých hnojiv. Hrozbu však představují i potraviny bohaté na konzervanty, umělá sladidla, látky zvýrazňující chuť, protispékavé a jiné látky, nebo maso hospodářských zvířat, kterým byla podávána léčiva. Při výběru potravin tedy buďme obezřetní a pečlivě pročítejme jejich složení. Jednoduchá pomůcka: čím méně složek výrobek obsahuje, tím lépe pro naše zdraví.

  V jablkách je spousta toxických pesticidů. Ve společném mixu mohou překračovat povolené limity!

  Pozornost zaměřit všemi směry

  Zdraví máme jenom jedno a je třeba o něj dobře pečovat. Je-li ohroženo, objeví se nerovnováha mezi fyzickým a psychickým stavem, která se negativně podepíše na celkovém stavu. Usazené toxiny jsou obecnou zdravotní hrozbou. Dýcháme znečištěný vzduch, jíme modifikované potraviny, užíváme léky a hormony, pijeme alkohol, kouříme. Určitou roli hrají i kosmetické produkty obsahující pěnidla a sulfáty. Jednou organismus řekne Dost! a začne se bouřit.

  Kromě zdravé a vyvážené stravy je důležitý kvalitní spánek a dostatečný příjem tekutin. Pouze vyvážená životospráva vede k pravidelné detoxikaci, může být ale narušena příjmem nevhodných potravin či psychickou nepohodou. Dojde-li k narušení přirozeného procesu, je nutné jej obnovit cestou řízené očisty.

  Potýkáme-li se se zdravotními komplikacemi opakovaně, je možné, že už naše tělo nedokáže náporu toxinů čelit samo. Proto bychom měli začít tělo ošetřovat neškodlivými, nejlépe přírodnímu produkty s příslušnou certifikací. Přírodní cestou se v posledních letech vydává čím dál víc lidí. Stejně jako využívají účinků zeleného čaje nebo citronové šťávy, tak si stále větší procento populace nalézá oblibu v čínské medicíně. Původní rovnováhu pomůže nastolit třeba i řízená očista pod dohledem.

  Není dobré spoléhat pouze na internetové rady, ale obrátit se na odborníka, který na základě vstupního pohovoru navrhne řešení přímo na míru. Takový servis si můžeme dopřát například v některém ze specializovaných center metody C.I.C., kdy na základě bezbolestného vyšetření stanoví zkušený terapeut výši toxické zátěže a doporučí očistný program za pomoci bylinných preparátů. Současně doporučí dalších případná opatření pro zajištění správného chodu organismu.

  FOTO: Toxiny

  Toxiny - Toxiny_2Toxiny - Toxiny_3Toxiny - Toxiny_4Toxiny - Toxiny_5Toxiny - Toxiny_6
  Další fotky
  Toxiny - Toxiny_7Toxiny - Toxiny_9Toxiny - Toxiny_10Toxiny - Toxiny_8

  Řešení pro všechny generace

  Jako každá očista těla, má i řízená detoxikace pozitivní účinky jak na děti, tak na dospělé. U dětí lze očistou napomoci správnému vývoji orgánů, vybudovat psychickou odolnost a příznivě ovlivnit obranyschopnost organismu. U dospělých pak nejčastěji napomáhá k odplavení škodlivých látek z těla, přičemž aktivuje funkce lymfatického systému a pomáhá detoxikovat vnitřní orgány. Příznivě tak ovlivňuje tělesné procesy a zlepšuje aktuální fyzický i psychický stav, může pomoci při již akutních obtížích, jako jsou alergie, astma, bolesti hlavy, zad či kloubů, dále při opakovaných zánětech, akné, ekzémech, zažívacích potížích nebo poruchách metabolismu. Vnitřní očista má smysl také při psychických problémech a funguje i jako úspěšné preventivní opatření.

  Nejlepší dobou pro očistu je jaro, ale detoxikovat můžeme prakticky po celý rok.  Nepřehlédněte