Ani kousek soukromí! Zaměstnanci jsou na záchodech sledováni kamerami

20.9.2022
Simona Knotková

Čínská firma šokovala sociální sítě hrubým porušováním osobní svobody svých zaměstnanců. Vyšlo na povrch, že na toalety nainstalovala kamery, kterými pracovníky sleduje. Vedení si tak chce údajně pojistit, že nikdo z nich na záchodech nekouří.

Zneužívání záchodových přestávek je v Číně hojně diskutovaným tématem. Namísto toho, aby se tamní firmy zamyslely nad tím, proč někteří zaměstnanci raději tráví čas na toaletách než na pracovišti, a pokoušely se najít vhodné řešení pro obě strany, přistupuje se raději k pokutám, zákazům a vyhazovům. Nebo třeba k porušování osobní svobody jako v případě společnosti China Aviation Lithium Battery Technology ze Sia-menu.

Workoholici pozor! Stres vás může připravit o dech

Firma na výrobu lithiových baterií nainstalovala do záchodových kabinek kamery, díky kterým má detailní přehled o tom, co se uvnitř odehrává. Na internet unikly záběry trojice zaměstnanců, kteří byli přistiženi, jak na toaletě kouří a používají mobil. Všichni tři byli údajně potrestáni – dva vyhazovem a třetí pokutou a vynulováním měsíčního výkonu. Ještě více ale uživatele sociálních sítí zarazila skutečnost, že někdo své zaměstnance natáčí na záchodě.

„Jednají s nimi jako se zvířaty, bez špetky respektu a lidskosti,“ okomentoval to jeden z uživatelů.

Případem se nyní zabývají tamní odbory. Podobné zacházení s podřízenými však není v Číně nic ojedinělého.

Zdroj: Oddity CentralNepřehlédněte