• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Astroporadna na týden od 15. do 21. dubna

  7.4.2024
  Artem Procenko

  Stává se vám, že při nákupu letenek zvolíte jiné datum nebo při zadání fakturační adresy napíšete dodací? Nebo poprosíte kolegu v práci o pomoc a on to pochopí tak, že žádnou pomoc nechcete? A myslíte si, že je to jen náhoda? Dnes vám odkryji jedno malé astro-tajemství. Náhoda to většinou není! Za všechno totiž může retrográdní Merkur.

  Nejžhavější události týdne

  Jednou z hlavní událostí v první polovině dubna je bez pochyby začátek takzvaného retrográdního pohybu planety Merkur, ke kterému došlo v noci mezi 2. a 3. dubnem, kdy Merkur podle védské astrologie již přebýval ve znamení Berana, ale 9. dubna se bude muset vrátit zpět do Ryb, kde zůstane až do 25. dubna.

  Co je retrográdní pohyb a proč to řešit?

  Z astronomického hlediska se nejedná o nic neobvyklého. Jednoduše řečeno planeta v určitém smyslu „zpomaluje“ a pro pozorovatele ze Země se to dokonce jeví, že „couvá zpět“. Proto slovo „retro“. Nicméně z astrologického hlediska je to něco, na co si dáváme pozor, protože sanskritské slovo „vakra“, které překládáme jako „retrográdní“, ve skutečnosti znamená „křivý, klikatý nebo vadný“. Z praktického hlediska to znamená, že ve sférách, které jsou s planetou spojeny, budou nějaké problémy.

  Co se může stát?

  Merkur je planetou logiky, logistiky, inteligence, komunikace, informací, obchodu, financí, IT sféry, médií atd. To znamená, že v dubnu budou v první řadě nějakým způsobem zasaženy tyto sektory. „Zásah“ může být jak ve formě drobných nesrovnalostí, chyb či omylů, nebo může klidně způsobit i události s většími následky.

  Pro nás je každopádně podstatné být ohleduplnějším v komunikaci, dát si velký pozor při finančních transakcích a investicích, dvakrát měřit a jednou řezat. Tím se jistíme před zbytečnými chybami a následky, které tento tranzit může přinést.

  Příznivé a nepříznivé dny

  Vše, co se děje v tomto světě, probíhá vlivem času. Čas je síla, kterou v astrologii respektujeme a studujeme, abychom pochopili, kdy a co je vhodné dělat. Každý zahrádkář ví, že pokud semena zasadí ve špatný čas, nic mu nevyroste. Stejně tak to je i s čímkoliv, co v životě děláme a s čím začínáme.

  Příznivé dny

  V tyto dny můžeme začínat dělat důležité věci, provádět větší peněžní transakce a začít cokoliv co chceme, aby nám dlouho vydrželo. Zkrátka, plánujte si vše důležité na tyto dny. Nebo na „neutrální“.

  14. dubna

  Nepříznivé dny

  V tyto dny je lepší se začínání čehokoliv důležitého vyhnout, ať už je to sňatek, první rande, koupě vozidla či nemovitosti, větší peněžní transakce atd., protože v tyto dny se několikanásobně zvyšuje riziko problémů.

  8., 11. a 13. dubna

  Emocionálně nestabilní dny

  V tyto dny se můžeme i bez důvodu cítit smutně, depresivně či naopak příliš vzrušeně, proto je dobré o tom vědět a v tyto dny nebrat své emoce příliš vážně.

  8. dubna  Nepřehlédněte