• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Astroporadna od 17. do 23. června: Nastal ideální čas pro novou práci

  16.6.2024
  Artem Procenko

  Nová práce, začátek podnikání a povedené investice – chyťte se Merkuru, když je na tom teď dobře!

  Astroaktuality v červnu

  Červen je bohatý na astrologické události a zejména na ty pozitivní. Bavíme se konkrétně o přesunu Merkuru a Slunce do znamení Blíženců 14. června a Venuše také do znamení Blíženců 12. června. Tento pohyb tří příznivých planet do Blíženců a pokračování vlivu Marsu od 1. června z Berana nám může přinést spoustu zajímavých příležitostí, a to hlavně v materiálním kontextu.

  Proč mluvíme zrovna o Merkuru?

  Jde o to, že podobně, jak na tom byl Mars, Merkur prakticky od začátku roku dostával dost zabrat. Nejdřív kvůli vlivu Saturnu a Ráhua, pak ve znamení Ryb – jako místu jeho debilitace neboli pádu – a potom opět od Saturnu jeho aspektací a následně kvůli příliš blízkému sousedství se Sluncem. No, a konečně teď – 14. června – dostává šanci projevit se naplno, protože vstupuje do jedné ze svých nejsilnějších pozic – do znamení Blíženců.

  Jak to využít v praxi?

  Merkur je planetou komunikace, obchodu, podnikání, investic, financí, IT sektoru, logistiky, ekonomiky. A nejen, že od 14. do 29. června by se těmto sférám mělo dobře dařit, ale můžeme se na tom podílet i my. Plánujete už dlouho změnu zaměstnání? Teď přišel váš čas. Nevíte, kdy a kam zaparkovat investice? Nyní je dobrá chvíle se nad tím zamyslet. Máte geniální start-up a čekáte na tu správnou chvíli? Tak víc už čekat nemusíte! Merkur je v Blížencích a vytváří pro to jedny z nejlepších astropodmínek.

  Novoluní

  Tento týden bude mírně napjatý, a to hlavně proto, že 5. června nás čeká nov. Je to den, kdy Měsíc není vůbec vidět a kdy astrologicky ztrácí veškerou svou sílu. Prakticky to může negativně ovlivnit náš emocionální stav, přivolat depresivní myšlenky či tendence a obecně snížit naši energii a entuziasmus. V tento a několik dalších dnů (uvedených níže) se proto nedoporučuje začínat, ani dělat nic důležitého, co by mohlo ovlivnit vaši životní situaci.

  Je těžké být se Sluncem

  Kromě toho asi do půlky července bude Venuše „spálená“ Sluncem, což znamená, že bychom měli dávat větší pozor na své chování ve vztazích a vůči našim partnerům. Slunce je totiž přísný, ale spravedlivý učitel. Pokud budeme věrní a zodpovědní, tak se náš vztah klidně může dostat o několik úrovní výš. Pokud ale budeme podvádět, lhát či zanedbávat své partnerské povinnosti, můžeme na to nepříjemně doplatit. Buďte do 10. července obzvláště opatrnými a nedělejte svým blízkým to, co byste nechtěli, aby se dělo vám.

  Příznivé dny

  V tyto dny můžeme začínat důležité věci a provádět větší peněžní transakce, zkrátka, vše důležité si plánujte na tyto dny. Nebo na „neutrální“. 23. června

  Nepříznivé dny

  V tyto dny je lepší s ničím důležitým nezačínat, ať už je to sňatek, první rande, koupě vozidla či nemovitosti, větší peněžní transakce atd., protože v tyto dny se zvyšuje riziko problémů. 19., 20. a 21. června

  Emocionálně nestabilní dny

  V tyto dny se můžeme cítit smutně, depresivně či naopak příliš vzrušeně, proto je dobré o tom vědět a v tyto dny nebrat své emoce příliš vážně. 17., 19., 20. a 21. června

  Zdroj: autorský text  Nepřehlédněte