Babiš lže a je protikladem příkladu. Do ANO už bych nevstoupila, vyčítá si exprimátorka Krnáčová

24.2.2020
Marcel Mihalik

Inspirací byl Krnáčové mandát pražské primátorky, působení v hnutí ANO i samotný jeho lídr a předseda Andrej Babiš. Zatímco voliči mu stále věří, někteří „jeho“ politici se od svého šéfa odklánějí. „Lídr, který nestojí za svými lidmi, není lídr. Stejně tak není lídrem ten, který prokazatelně lže a který místo toho, aby šel příkladem, je spíše protikladem toho příkladu,“ uvedla Krnáčová na adresu Babiše v rozhovoru pro aktuálně.cz.

Babiš? Sliby a lži

Řídila pobočku Transparency International (TI), která je hlasitým kritikem premiéra Babiše. Krnáčová řekla, že lituje svého vstupu do jeho hnutí. „Já jsem do partaje vstupovala v roce 2014, když byla úplně jiná. Upínala se k ní nějaká naděje na změnu a já jsem byla ráda, že přichází. Protiví se mi jakýkoliv způsob podvodu nebo „šméčka“, jinak bych asi nemohla sedm let vést organizaci jako je TI. Jenže postupem času člověk zjišťoval, že je to jiné, než očekával. Ano, teď se mi to zdá jako idiotský nápad. Tehdy to byla úplně jiná partaj. Kdybych se ale teď měla rozhodovat, jestli vstoupit, už bych to neudělala,“ vyčítá si bývalá primátorka, která u Pražanů příliš oblíbená nebyla.

Vojtěchovy záchranářské vrtulníky budou o miliardu dražší než dosud

Neměla podle svých slov štěstí na lidi v koalici. Ještě horší prý byli vlastní spolustraníci z hnutí. „To byla ještě větší katastrofa. Ty už raději ani nezmiňuji. Právě kvůli téhle zkušenosti s nimi vůbec nesouhlasím s tím, že by se měl stát řídit jako firma. To je ta největší hovadina, kterou jsem kdy slyšela. Protože třeba na magistrátu nemáte na rozdíl od firmy žádné nástroje, jak se zbavit lidí, kteří vám, ale hlavně městu škodí. Ti byli zvoleni a s těmi jsem musela pracovat,“ citoval server političku.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Z rozhovoru je cítit zhrzenost Krnáčové a zároveň pohrdání Babišem. Ten jí slíbil po odchodu z magistrátu post velvyslankyně, slib ale nedodržel. „To je tak, když vám váš lídr něco slíbí, dá vám na to třikrát ruku, a pak se k tomu nemá,“ ukončila rozhovor.

Jedny dotuje, druhé by rušil. Děčínský primátor Hrouda z ANO dělá rozdíly mezi hasiči

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

Nejdražší kluziště v ČR je v Lounech. Stálo téměř 9 milionů a nachází se před divadlem

(mim)Nepřehlédněte