Bezohledný řidič srazil ve velké rychlosti chodce a ujel. Plzeňská policie po něm intenzivně pátrá

13.10.2021
Andrea Jančová

 Policie stále pátrá po řidiči, který v pondělí po deváté hodině dopoledne vážně zranil chodce a z místa ujel. K nehodě došlo ve Smrkové na Doubravce za obchodním domem. Podle informací z místa mladý řidič velmi rychle couval ze slepé ulice a srazil 58sátiletého muže . Náraz byl tak silný, že chodec byl odhozen asi tři metry a na zemi zůstal ležet v bezvědomí.

 

V tu chvíli řidič vozidla začal jednat naprosto nepochopitelně. Po nárazu zastavil, vystoupil z vozu, přiběhl k bezvládnému zraněnému muži a začal ho doslova tahat z ulice, čímž mu ještě ublížil. Poté už na místo dorazili svědci události a řidič se se rozhodl zmizet. Kolemjdoucím řekl , že jede pro záchranku, naskočil do auta a odjel. Svědci nehody naštěstí zavolali záchranáře. Chodec mimo jiné utrpěl krvácivé zranění hlavy a po ošetření na místě ho sanitka transportovala na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Jeho stav je stále vážný.

Policisté mezitím podle popisu svědků zahájili pátrání po černé Škodě Octavia combi druhé generace, pravděpodobně s poškozením pátých dveří a mladém řidiči v černé bundě a bíle kšiltovce. Jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatele přijmou policisté na tísňové lince 158.

Video z dopravní nehody: Policie ČR: Hledáme svědky dopravní nehody – YouTube

zdroj :vz/PČR


Témata:

Nepřehlédněte