Brno chce vybudovat nový koncertní sál

6.12.2021
Redakce

Brno chce 17. ledna vypsat soutěž na nadzemní stavbu Janáčkova kulturního centra s předpokládanou cenou 1,6 miliardy korun. Koncertní sál nabídne 1200 míst pro posluchače. Nyní už jsou v místě podzemní garáže s bezmála 200 místy, které vznikly zhruba za čtvrt miliardy korun.

O stavbě koncertního sálu se v Brně dlouho mluví. „Ve Věstníku veřejných zakázek bylo dnes zveřejněno předběžné oznámení o připravovaném zadávacím řízení na veřejnou zakázku stavby nadzemní části Janáčkova kulturního centra. Samotná zakázka by měla být vypsaná 17. ledna 2022,“ uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková.

Podle ní je předpokládaná cena 1,6 miliardy bez DPH. „Taková řízení trvají většinou zhruba půl roku, následně po předání staveniště by pravděpodobně těsně před prázdninami nebo o prázdninách mohla začít samotná stavba,“ řekla Vaňková.

Koncertní sál bude na rohu ulic Veselá a Besední. Nad garážemi bude budova s šesti podlažími. Kromě samotného sálu pro 1200 posluchačů bude mít šatny, zázemí, sklady, ale také zkušebny a prostor pro technologie. Součástí stavebních prací je i stavba propojení s Besedním domem. V sálu najde zázemí brněnská filharmonie.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte