Byt za víkend nezařídíte, může to trvat i půl roku. Jak na to?

3.3.2019
Zaz

Zařizujeme-li nový byt, tak bychom měli začít v první řadě řádným úklidem. Jakmile se nastěhujeme ať do novostavby nebo do staršího bytu, tak bude zapotřebí jej opravdu dobře vysmýčit.

Nikdy si nemyslete, že i když máte třeba všechno důležité nakoupeno, tak všechno zvládnete, dejme tomu, za víkend. To se nikdy nestane. Celé to zařizování, sestavování, řešení chybějících součástek, zabere opravdu hodně času a sami se nejspíš budete divit, že nakonec veškerým zařizování strávíte třeba půl roku.

GALERIE: Starý nábytek je ten nejkrásnější. Vraťte život starým kusům

První den možná stihnete sestavit postel a nebo dát na zem matrace, abyste se trochu pohodlněji vyspali. Další dny se pusťte do výmalby a také do upevňování světel. Nemusíte být zrovna elektrikáři abyste to zvládli. Ze stropu obvykle čouhají barevné dráty, které připevníte do stejně označených součástí lustru.

Schody výrazným způsobem utvářejí vnímání interiéru. Upoutají pozornost a rozehrají hru dynamiky se statikou

Sporák nezapojujte sami!

Další, co je opravdu důležité, jsou spotřebiče, zapojte pračku, ledničku a sporák. Pozor u ledničky, ta by se měla zapojit až alespoň 24 hodin po manipulaci, můžete jí dřívějším zapojením úplně zlikvidovat. U sporáku také pozor, ať máte plyn nebo elektřinu, tak je zapotřebí, aby ho zapojil odborník. A to i kvůli požární ochraně. Elektrikář vám dá potvrzení, že byl přístroj zapojen opravu odborně.

Vizitka, která může rozhodnout. Předsíň je první část bytu, kterou návštěva uvidí

V bytě také určitě zkontrolujte, jestli fungují všechny zásuvky a vypínače, ať to jednou není na vás, nebo ať se může všechno včas řešit. Stejně tak je potřeba zkontrolovat všechna okna a topení. Další kroky už jsou na vás. Možná všechny tyto důležité činnosti a kontroly stihnete za víkend, ale spíš nemá smysl dávat si nereálné cíle a pak se stresovat, že nezvládáte zařídit byt.

 Nepřehlédněte