Češi i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka

15.3.2018
Andrea Cerqueirová

Tragický konec ruských emigrantů v Československu. Proč s prvními dny míru začali mizet lidé?

Na demonstraci, které se zúčastnilo asi sedmdesát lidí včetně Kurdů, byly vzneseny požadavky, aby Česká republika odmítla „porušování mezinárodního práva a rezoluce OSN ze strany Turecka“. Dále aby byly využity „veškeré politické prostředky k ukončení turecké agrese proti Kurdům v severní Sýrii“, ať už přímo či prostřednictvím EU, OSN a NATO.

„Urychleně se zasaďte o znovuvytvoření bezletové zóny nad severní Sýrií. Nepovolujte vývoz zbraní z ČR do Turecka a usilujte o prosazení stejného opatření na úrovni celé Evropské unie a NATO,“ vyzývali demonstranti politiky.

Kurdové demonstrovali v centru Prahy a pochodovali kvůli agresi Turecka

„Zasaďte se o to, aby kurdský politik Salih Muslim nebyl vydán do Turecka, které mu není schopné zajistit spravedlivý proces. Řešte aktivněji případ českých občanů Markéty Všelichové a Miroslava Farkase, odsouzených v Turecku za údajnou podporu terorismu,“ pokračovala výzva. Ministrům spravedlnosti a zahraničí Robertu Pelikánovi a Martinu Stropnickému směřovali demonstranti otevřený dopis.

FOTO: Češi i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka

Češi i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka - Z demonstrace proti útoku Turecka na Afrín 3 _- foto ACČeši i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka - Z demonstrace proti útoku Turecka na Afrín 4 _- foto ACČeši i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka - Z demonstrace proti útoku Turecka na Afrín 2 _- foto ACČeši i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka - Z demonstrace proti útoku Turecka na Afrín 1 _- foto ACČeši i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka - Z demonstrace proti útoku Turecka na Afrín 5 _- foto AC
Další fotky
Češi i Kurdové bok po boku v Praze demonstrovali proti útokům Turecka - Z demonstrace proti útoku Turecka na Afrín 6 _- foto AC

 Nepřehlédněte