Tehdy bylo úplně normální, že nás na televizní obrazovce vítal hlasatel nebo hlasatelka. Vedle Alexandera Hemaly si nejvíce si pamatuji Miloše Frýbu, který nám dělal v roce 1991 konferenciéra na maturitním plese v Radiopaláci na pražských Vinohradech. Patřil do hlasatelské „svaté trojice“ společně se Saskii Burešovou a Martou Skarlandtovou. Navíc byl první muž, který se na obrazovce Československé televize objevil v roli programového hlasatele.
„Dobrý večer, vážení diváci, vítám vás u obrazovek…“ Tato slova říkal Miloš Frýba divákům u televizních obrazovek celých dvacet let.
V roce 1969 hledala Československá televize hlasatele zpravodajství, vlastně Televizních novin. Miloš Frýba se do konkursu přihlásil, vyhrál a byl přijat. „Přijel jsem s tou šťastnou novinou domů, rodiče živnostníci, dědeček legionář, a psal se rok 1969,“ vzpomínal v jednom z rozhovorů. „Maminka se rozplakala, tatínek řekl, že snad takovou ostudu bych nemohl udělat, a druhý den se mnou do Prahy jela maminka, aby výsledek konkursu zrušila.“
Netrvalo to dlouho a Miloše Frýbu oslovil tehdejší vedoucí hlasatelského oddělení s tím, že se připravuje vysílání druhého programu a nutně potřebují mezi stávající hlasatelky mužskou posilu. Následoval další konkurs a v roce 1970 nastupoval Miloš jako hlasatel druhého programu ČST (Československé televize).
Velmi brzy začal uvádět i nejrůznější pódiové pořady. „Konferoval jsem vše, na co si vzpomenete – Intertalenty, různé galaprogramy, všechny ty mírové slavnosti, družstevní dny, plesy, pořady pro brigády socialistické práce – všechno to, co tehdejší kultura produkovala.“ Zajímavostí bylo, že byl v ČST historicky prvním hlasatelem a musel zvládat odříkat dlouhé texty naživo a zpaměti, navíc zpočátku bez pomoci čtecího zařízení, které v té době ještě neexistovalo.
Za pár let se Miloš Frýba spojil s Václavem Hybšem a s jeho orchestrem projezdil Československo křížem krážem. V roce 1990, ve svých pětačtyřiceti letech, odešel definitivně z obrazovky, protože se mu naskytla příležitost přejít do profese režiséra. Před odchodem do důchodu ho ale postihla mozková mrtvice a po dlouhé těžké nemoci 30. prosince 2010 zemřel.