Chlapec se chtěl stát superhrdinou. Do těla si vstříkl rtuť

21.10.2021
Simona Knotková

Indičtí lékaři popsali kuriózní případ patnáctiletého chlapce, který se chtěl stát superhrdinou. Ve snaze nabýt nadpřirozené schopnosti se pokusil o nitrožilní aplikaci rtuti.

Nejmenovaný chlapec byl převezen do nemocnice s rozsáhlými vředy na předloktí, které ho trápily už více než dva měsíce. Lékaři se zprvu domnívali, že chlapec užívá drogy, a poslali ho na psychiatrické oddělení. Skutečný důvod byl ale mnohem kurióznější.

Byl prvním, a bohužel dosud i posledním českým vědcem, který obdržel Nobelovu cenu. Profesor Heyrovský a kapka rtuti

Mladík se nakonec přiznal, že se zhlédl v jedné z postav populárního komiksu X-Men, konkrétně superhrdinovi Mercurym, který má rtuťovitou krev, a dokáže tak měnit svůj tvar. Ve snaze nabýt podobné schopnosti chlapec rozbil teploměr a tlakoměr a získanou látku si aplikoval injekcí.

Jehlou ale naštěstí dosáhl jenom pod kůži, díky čemuž se rtuť nedostala do krevního oběhu. Zdravotníkům tak stačilo pouze odstranit mrtvou kožní tkáň a zbytky kovového prvku.

Muž bodl ženu stříkačkou, ve které bylo jeho sperma

Kromě aplikace rtuti se chlapec nechal také pokousat od pavouků, což se ale obešlo bez zdravotních komplikací. V tomto případě byl jeho inspirací Spiderman.

Zdroj: Journal of Laboratory PhysiciansNepřehlédněte