Chtěla prodat kočárek a přišla o tisíce korun

26.5.2022
Jiří Bydžovský

Další případ phishingového podvodu vyšetřují policisté z Týna nad Vltavou. Tentokrát se obětí stala žena, která se rozhodla na konci května na internetovém portálu prodat dětský kočárek za částku 5 500 korun. Uvěřila podvodníkovi, který na ní vylákal přístup k bankovnímu účtu. Přišla o více než 18 tisíc korun.

Několik desítek minut po zveřejnění inzerátu ženu v aplikaci Whatsapp kontaktoval údajný zájemce s dotazem, zda je kočárek k dispozici. Žena potvrdila, že ano. Zájemce pak použil známou fintu, kdy ženě navrhl, že kočárek koupí a že zařídí dopravu prostřednictvím kurýrní služby. Následně jí zaslal odkaz na údajný informační formulář kurýrní služby, do kterého žena vyplnila číslo své platební karty a transakci potvrdila PIN kódem, který jí zaslala banka,“ řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Po několika hodinách pak proběhla neoprávněná transakce, kdy z bankovního účtu ženy odešlo více než 18 000 korun na účet neznámého pachatele. Policisté opětovně varují před podobnými typy podvodů. „Pokud prodáváte své věci na internetových bazarových stránkách, buďte na pozoru, pokud vám zájemce o zboží nabídne dopravou vlastní kurýrní službou. Pokud vám chce kupující zaslat peníze za zboží na účet, pak nikdy nevyplňujte údaje o vaší platební kartě,“ dodala Schwarzová.

Zdroj: vzNepřehlédněte