Čtyři děti páru nestačily. Páté jim odnosí skoro šedesátiletá babička!

23.9.2022
Simona Knotková

Zahraniční média informovala o obětavosti šestapadesátileté ženy z Utahu, která se rozhodla, že se stane náhradní matkou a odnosí dítě svému synovi a jeho manželce. Ještě více ale zaráží skutečnost, že své zdraví riskuje kvůli rodině, která má už nyní dva páry dvojčat.

Díky moderním reprodukčním metodám se v poslední době zvyšuje počet žen, které se stávají náhradními matkami pro své vlastní děti. Nejčastěji se tak stává v případě, kdy dcera či partnerka potomka není schopná otěhotnět nebo plod donosit.

53letá žena porodila své vlastní vnouče. Odnosila ho za nemocnou dceru

Pro tuto možnost se rozhodla také Američanka Nancy Hauck, která tak chtěla pomoct svému dvaatřicetiletému synovi Jeffovi a jeho manželce, třicetileté Cambriy. Mladší ženě byla odebrána děloha, a tím ztratila i možnost otěhotnět. Dvojice se přesto nevzdávala naděje, že se jejich rodina jednoho dne rozroste. V ten moment přišla Nancy s nabídkou náhradního mateřství.

„Po několika měsících jsem začala mít pocit, že bych se tou náhradní matkou měla stát já. Když jsem to oznámila synovi, rozplakal se a byl z toho v šoku. Manžel o tom tehdy ještě nevěděl. Nikdo z nás nevěřil, že by se to kvůli mému věku mohlo podařit,“ vypráví Hauck.

Sama v minulosti porodila pět zdravých dětí. Po vyšetření u lékaře se ke svému překvapení dozvěděla, že je stále schopná odnosit dalšího potomka. Muselo se ale to stihnout rychle, dokud ženě ještě nezačala menopauza. Dcera syna a její vlastní vnučka by měla na svět přijít letos v listopadu.

Do tohoto momentu by to byl dojemný příběh o obětavé ženě, která se rozhodla pomoct vlastním dětem toužícím po rodině. V podobném duchu o události informují také zahraniční média, ale lidi v komentářích zaráží jedna věc. Jeff a jeho manželka Cambria totiž nejsou bezdětným párem, ale rodičové dvou párů dvojčat! Nabízí se tedy otázka, jestli je v tomto případě nutné riskovat zdraví a život starší ženy.

70letá Indka porodila své první dítě. S manželem se o něho snažila skoro půlstoletí

„A já si myslel, že to bude jejich první dítě… Takže už mají čtyři. Opravdu bych neřekl, že mají problémy s plodností jako jiné páry!“ píše například jeden uživatel. „Takže její syn a jeho manželka mají už čtyři děti!? Proč tedy musela otěhotnět jeho matka v 56 letech a riskovat život? Svět je přelidněný. Lidi by měli přestat mít tolik dětí,“ přidává svůj pohled na věc jiný.

Ačkoliv se jedná o tělo ženy, a tedy její volbu, možná to měl být syn a jeho žena, kteří tuto nabídku měli odmítnout. Co si o tom myslíte?

Zdroj: TylaNepřehlédněte