Další akce padla za oběť covidu. Znojemské historické vinobraní se přesouvá na příští rok

13.7.2021
Simona Knotková

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás, kterou každoročně navštíví až 90 tisíc lidí. Ani letos si ji ale návštěvníci neužijí. Slavnosti vína, které se měly konat ve dnech od 10. do 12. září, byly kvůli epidemickým opatřením znovu přesunuty na další rok.

Tip na výlet: Naším cílem je Vranov a Znojemsko

„Doufali jsme, že díky příznivější situaci v souvislosti s pandemií budeme znát také výhled na září. Podle predikcí a stávajících podmínek se ale ani na podzim nevyhneme sektorování kulturních akcí a možná i jiných přísnějších podmínek. To je pro nás nemyslitelnou překážkou, kterou nemůžeme organizačně dodržet. Mrzí nás to, ale i letos Znojemské historické vinobraní neproběhne,“ oznámil František Koudela, ředitel příspěvkové organizace Znojemská Beseda, která se stará o kulturní a společenské dění ve městě.

Zakoupené vstupenky je možné vrátit do 30. září 2021, nebo si je ponechat do příštího roku. Vrácení probíhá prostřednictvím sítě Tickestream, a to buď elektronicky, nebo na pobočce, kde byl lístek zakoupený.

Milovníci vína, kteří by stále chtěli zažít letošní vinobraní ve Znojmě a blízkém okolí, mohou využít alternativní program v podobě druhého ročníku Vinařských t(r)ipů. Také tato událost je naplánována na druhý zářijový týden. Pořadatelé brzy zveřejní další podrobnosti.

Zdroj: Znojemská besedaNepřehlédněte