Další miliardář míří do velké politiky. Sehnalova Aliance pro budoucnost chce pomoci hlavně podnikatelům

Každý měsíce jí vzrůstají volební preference zhruba o jedno procento, do října by jich chtěla mít minimálně šest. „Prioritní je pro nás pomoc podnikatelům, pro které je dnešní doba mimořádně náročná,” představil její hlavní cíl předseda APB Pavel Sehnal.

Aliance pro budoucnost představila svůj volební program, se kterým se ve spojení šesti neparlamentních stran, rozhodla kandidovat v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. V alianci jsou sdruženy různé názorové proudy, ať se jedná o sport, zelenou energetiku, podporu podnikání nebo tradiční hodnoty.

„Jako člověk z podnikatelského prostředí, vnímám jako svoji prvořadou povinnost zajistit funkční prostředí pro podnikání, ať již pro podnikatele, tak pro zaměstnance, kteří jsou neodmyslitelnou součástí každého podnikatelského záměru, či firmy. Proto jsme pro zajištění stability na trhu práce a podporu českých firem, živnostníků i podnikatelů preferováním jejich potřeb. A troufnu si tvrdit, že po více jak třiceti letech podnikání tyto potřeby znám,” říká o programu Aliance Sehnal. Díky němu se podle jeho názoru daří probouzet občany k sebeuvědomění a k pochopení toho, že se nemohou spoléhat na berličku státu, ale že se musí o svá práva a svobody ucházet. „Umím se postarat o své podniky i zaměstnance, a rád bych se postaral i o všechny občany, kteří pracují rukama nebo hlavou,“ prohlásil Sehnal. Přál by si, aby v parlamentu, kde se rozhoduje o osudech celé země, usedli především odborníci a lidé z praxe.

Agrárníci, práva zvířat nebo sport

Za zahraniční politiku, agrární politiku a zelenou energetiku ručí v alianci Agrární demokratická strana, která navazuje na prvorepublikovou tradici tehdejší nejúspěšnější české politické strany. „Musíme myslet na české drobné zemědělce. Dlouhodobě tvrdíme, že správně hospodařící zemědělec je nejlepší ekolog. Proto musíme všechny odvážné, kteří ještě stále podnikají v zemědělství, podporovat tak, aby nemuseli hledat zkratky a zvyšovat výnosnost na úkor kvality, či ochrany své půdy,” tvrdí Pavel Šrámek, předseda agrárníků a sám úspěšný podnikatel v zemědělství. A také někdejší poslanec za hnutí ANO, jehož hodnoty se mu ale prý časem odcizily. „Agrárníci měli v této zemi před válkou ohromnou podporu, venkov byl to, co naši zemi dělalo silnou a prosperující. Věříme, že s prací a pílí tomu tak může být i dnes,“ dodal Šrámek.

Kdy budete volit? Prezident Zeman o tom už rozhodl

Sport a zdravotnictví má v gesci další strana s výraznou působností v regionech s názvem Zdraví, Sport, Prosperita. „COVID-19 nám jasně ukázal, že sport a zdravotnictví jsou spolu silně provázané. V nouzi se ukazuje, že právě fyzická kondice a dobré zdravotnictví jsou páteří infrastruktury. Musíme se proto zasadit o to, aby tento systém nejen fungoval, ale ještě se zlepšil,” prohlásil bývalý olympijský reprezentant v triatlonu Zdeněk Kubec. „Osmdesát procent lidí, kteří zemřeli na COVID, prokazatelně trpěli těžkou obezitou. Proto chceme poskytnout prostor pohybovým aktivitám nejen dětí, ale i dospělých,“ vysvětlil Kubec. Říká, že jedno euro investované do sportu ušetří čtyři procenta vložená do zdravotnictví.

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT prosazuje v APB ochranu zvířat. „Musíme se jasně vymezit vůči všem aktivitám, které zneužívají zvířata k pobavení, či potěšení obyvatel a postavit se proti všem dalším druhům týrání zvířat. Je potřeba odsoudit každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat. Je nutné též zlepšit životní podmínky zvířat v chovu a zajistit dodržování jejich welfare. Chceme být hlasem zvířat, důsledně se zasadit o jejich ochranu a prosadit vysoké tresty za špatné zacházení s nimi,” zdůrazňuje předseda DSZ Jiří Anderle.

Obranou, bezpečností a sociálními otázkami se zabývá v Alianci Strana konzervativní pravice – Řád národa, kterou zastupuje zplnomocněná místopředsedkyně strany Michaela Rojtová. „Musíme se více orientovat na národní i vnitrostátní bezpečnost. V historii jsme se několikrát mohli stát svědky toho, že obranné svazky fungují jen do určité doby, základ bezpečnosti pak stejně stojí hlavně na samotném státu a jeho obyvatelích. V této nevyzpytatelné době není dobře nechávat obranu naší země na někom jiném. Zároveň musíme podpořit i veškeré tradice, které vedou k národnímu uvědomění – včetně posílení statusu rodiny. V sociální oblasti musíme uvést do praxe princip zásluhovosti. Kdo pracuje, ten se musí mít lépe, než ten, kdo pracovat nechce,“ dodala k programu Aliance Rojtová.

Podle posledního předvolebního průzkumu by Alianci pro budoucnost volilo 1,7 procenta voličů.

Zdroj: Tisková zpráva APB

Dnes, 08:12
První biograf na světě byl doslova tahákem na zvědavce, 28. prosince 1895 došlo dokonce k...
Dnes, 08:11
Trest smrti oběšením byl od středověku obvyklým trest za krádeže. Díky tomu, že krádeže byly...
Včera, 00:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 00:28
Velkou tragédií málem skončil seskok padákem třicetiletého Lotyšana. V kritický moment se mu zamotala lana...
Včera, 16:22
Případ připomínající legendární vraždu Otýlie Vranské z 1. republiky otřásl na přelomu tisíciletí doslova celou...
Včera, 14:21
Prázdninoví návštěvníci Prahy se mohli stát v ulicích metropole svědky natáčení nejdražšího filmu Netflixu The...
Včera, 08:11
Začaly letní olympijské hry v japonském Tokiu. Bohužel, hned začátek byl nejen pro českou výpravu...
23.7.2021
Brazilec se rozhodl, že bude vypadat jako skřet. S úpravami těla dosud neskončil.
23.7.2021
Sýrový toast na steroidech - tak popisuje svůj výtvor šéfkuchař Joe Calderone z newyorského podniku...
23.7.2021
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
22.7.2021
Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil minulý čtvrtek do pankrácké věznice. Jeho nástupu do výkonu trestu...
Reklama