Demonstrant se přilepil k silnici vteřinovým lepidlem. Odlepit ho museli hasiči

19.6.2021
Jan Štoll

Šest z demonstrantů na různých místech v sobotu 12. června odpoledne ve městě posedalo na silnice a blokovalo dopravu. Z toho ve čtyřech případech je pomocí donucovacích prostředků z vozovky museli dostat městští strážníci. V ulici Milady Horákové se ale jeden z demonstrantů k silnici přilepil vteřinovým lepidlem.

„Přivolali jsme proto hasiče, kteří jej zase odlepili,“ uvedla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková. Pomohli si benzinem. Strážníci podle mluvčí u demonstrantů zasahovali ještě i v ulicích Pionýrská, Nádražní a Úzká, v těchto případech strážníci ale hasiče volat už nemuseli.

Velká kondomová loupež: Muž ukradl 350 krabiček prezervativů

Aktivisté se akcí snažili upozornit na klimatickou krizi a nutný přechod na bezuhlíkovou ekonomiku.

„Uhlí brzy skončí. Česká republika ale na tuto blížící se realitu není připravená. Proto je nutné tlačit na vládu, aby přišla s plánem okamžitého odstupu od uhlí. Extinction Rebellion požaduje vypnutí uhelných elektráren a uhlíkovou neutralitu již v roce 2025. Cokoli jiného je bohužel pozdě a vystavujeme se riziku, že se klimatická změna naprosto vymkne naší kontrole,“ uvedla k akci mluvčí hnutí Veronika Holcnerová.

Protestní akce se kromě Brna konala i v Praze, ale také v Německu, Francii, Belgii, Itálii. Cílem bylo narušit běžný chod společnosti a přinutit kolemjdoucí, aby se zamysleli nad klimatickou krizí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte