Do jakého zařízení investovat, pokud chcete přežít parné léto v bytě?

Pokud bydlíte v bytě, tak jistě máte zkušenost s bezesnými letními nocemi. Na vině jsou horké letní dny a noci, kdy vzduch v bytě je suchý a teplý a ani otevření okna nepomáhá, neboť podobně vyhřátá jsou i celá sídliště. V noci navíc sluncem vyhřáté panelové domy naakumulované teplo uvolňují. Jako jediné účinné řešení se tak jeví investice do nějakého přístroje, který vzduch u vás doma ochladí a vám umožní klidný spánek.

Klasické řešení v podobě klimatizace

Pokud podobnou investici zvažujete, tak věřte, že nabídka možností je velmi široká. Klimatizace do bytu totiž může mít různou podobu. Záleží jen na vás, jakému řešení dáte přednost. Každé má své výhody, ale samozřejmě i nevýhody. Pojďme se společně podívat na tři základní možnosti, ze kterých můžete případně vybírat.

V případě, že vám nevadí hadice, vyšší účet za elektřinu ani trocha hluku, pak je pro vás nejlepší první volba. A to bytová klimatizace, která váš domov rychle a účinně vychladí přesně na vámi zvolenou teplotu. Mírným negativem tohoto zařízení je, že funguje na principu vysušení vzduchu. Suchý vzduch sám o sobě je ale jedním z problémů klasických panelových bytů.

Existují ale i další možnosti…

V případě, že se suchému vzduchu chcete vyhnout a naopak vzduch u vás doma zvlhčit, dejte předost druhému řešení. Ochlazovač vzduchu učiní váš domov nejen chladnějším, ale také vlhčím a vám se bude rázem lépe dýchat. Kromě toho pořizovací cena i následný účet za elektřinu rozhodně nebudou tak vysoké jako v prvním případě.

Třetí možnost poté spočívá v zakoupení ventilátoru. Nemáme teď na mysli toho, který máte možná v práci na stole, ale toho, který je mnohem výkonnější a nezabírá žádné místo. Stropní ventilátor navíc můžete používat nejen přes léto, ale překvapivě také přes zimu, kdy pomáhá stlačovat teplý vzduch směrem dolů, a tak se podílí na lepším vytápění místností. V současnosti si lze vybrat z mnoha zajímavých tvarů, barev a designů.

PR

FOTO: Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu - bydleni klimatizace bytKlimatizace do bytu - bydleni klimatizace bytKlimatizace do bytu - bydleni klimatizace byt
Dnes, 11:40
Má černobílé vidění. Oblíbené přirovnání, které se hodí na někoho, kdo zná opravdu jen dva...
Čokoládový fitness dort
Dnes, 10:20
Zdravý životní styl nám velí vyhnout se mouce, cukru a dalším nezdravým surovinám. No ale...
Dnes, 08:18
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 08:18
Server blesk.cz nachytal ministra zdravotnictví Romana Prymulu na švestkách. Fotografie, které přinesl, zachytily Prymulu a...
Dnes, 08:11
Manželka příslušníka SNB Honzy Zemana, Lída Zemanová byla jednou ze dvou jeho seriálových partnerek. Herečka...
Včera, 15:40
Objevit lenochoda v korunách stromů pralesa je téměř nemožné, neboť se prakticky nepohybuje a navíc...
Včera, 13:40
A přináší nám je ve své nové knize „Štěchovický poklad – konec legend“, český reportér,...
Včera, 11:40
Napadlo vás někdy, jak vznikl (ne)český pozdrav „čau“? Stačí zabrousit do 50. let minulého století...
Včera, 10:20
Banány patří k nejoblíbenějšímu ovoci, a co teprve, když jsou v obchodě v akci! Snadno...
Včera, 08:11
Málokterý film se může „pochlubit“ tolika zajímavými i smutnými okolnostmi natáčení jako ten o dvou...
21.10.2020
Ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nového koronaviru nebo...
Reklama