Do jakého zařízení investovat, pokud chcete přežít parné léto v bytě?

Pokud bydlíte v bytě, tak jistě máte zkušenost s bezesnými letními nocemi. Na vině jsou horké letní dny a noci, kdy vzduch v bytě je suchý a teplý a ani otevření okna nepomáhá, neboť podobně vyhřátá jsou i celá sídliště. V noci navíc sluncem vyhřáté panelové domy naakumulované teplo uvolňují. Jako jediné účinné řešení se tak jeví investice do nějakého přístroje, který vzduch u vás doma ochladí a vám umožní klidný spánek.

Klasické řešení v podobě klimatizace

Pokud podobnou investici zvažujete, tak věřte, že nabídka možností je velmi široká. Klimatizace do bytu totiž může mít různou podobu. Záleží jen na vás, jakému řešení dáte přednost. Každé má své výhody, ale samozřejmě i nevýhody. Pojďme se společně podívat na tři základní možnosti, ze kterých můžete případně vybírat.

V případě, že vám nevadí hadice, vyšší účet za elektřinu ani trocha hluku, pak je pro vás nejlepší první volba. A to bytová klimatizace, která váš domov rychle a účinně vychladí přesně na vámi zvolenou teplotu. Mírným negativem tohoto zařízení je, že funguje na principu vysušení vzduchu. Suchý vzduch sám o sobě je ale jedním z problémů klasických panelových bytů.

Existují ale i další možnosti…

V případě, že se suchému vzduchu chcete vyhnout a naopak vzduch u vás doma zvlhčit, dejte předost druhému řešení. Ochlazovač vzduchu učiní váš domov nejen chladnějším, ale také vlhčím a vám se bude rázem lépe dýchat. Kromě toho pořizovací cena i následný účet za elektřinu rozhodně nebudou tak vysoké jako v prvním případě.

Třetí možnost poté spočívá v zakoupení ventilátoru. Nemáme teď na mysli toho, který máte možná v práci na stole, ale toho, který je mnohem výkonnější a nezabírá žádné místo. Stropní ventilátor navíc můžete používat nejen přes léto, ale překvapivě také přes zimu, kdy pomáhá stlačovat teplý vzduch směrem dolů, a tak se podílí na lepším vytápění místností. V současnosti si lze vybrat z mnoha zajímavých tvarů, barev a designů.

PR

FOTO: Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu - bydleni klimatizace bytKlimatizace do bytu - bydleni klimatizace bytKlimatizace do bytu - bydleni klimatizace byt
Dnes, 05:49
Pokud bude systém on-line registrace na očkování proti koronaviru úspěšný, vládní zmocněnec pro IT a...
Dnes, 05:33
Dnes jsou běžnou částí silničního provozu a už si bez nich nedokážeme představit fungování na...
Včera, 15:35
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:35
Je to svět, který by si právem zasloužil samostatný obor studia. Astronomie, geologie, chemie, biologie....
Včera, 13:41
Pomeranče jsou jedny z nejoblíbenějších citrusových plodů. Obsahují spoustu zdraví prospěšných látek. Jejich pravidelná konzumace...
Sčítání lidu 2021
Včera, 13:30
Po deseti letech bude probíhat další sčítání, které organizuje, Český statistický úřad a uskuteční se...
Včera, 12:18
Za prodej potravin dvojí kvality bude hrozit pokuta až 50 milionů korun. V novele zákona...
Včera, 11:48
Namibská poušť tvoří velkou část pobřeží jihozápadní Afriky. Slovo „Namib“ pochází z námštiny, místního jazyka,...
Včera, 10:46
Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert....
Včera, 10:20
Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Firma Pietro Filipi...
Včera, 06:00
Ačkoliv se to tak nemusí zdát, Erik Pardus alias strážmistr Zahálka z Četnických humoresek byl...
Reklama