Do Prahy se sjíždí fanoušci sci-fi a fantasy. Začíná druhý ročník Comic-Conu

15.10.2021
Redakce

V pražské hale O2 universum dnes začíná druhý ročník festivalu Comic-Con Prague, který se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy v žánru sci-fi, fantasy a hororu. Potrvá do neděle 17. října. Součástí bude expozice s názvem FutureCity, která nabídne netradiční zážitek ve formě virtuální cesty do Prahy blízké budoucnosti.

Nově svoji účast potvrdily herečky Natalia Tena, která hrála například ve filmech o Harry Potterovi a seriálu Hra o trůny, Torri Higginson a Anna-Louise Plowman, z herců pak Jake Busey, Toby Stephens nebo Norman Lovett. Účast na Comic-Conu již dříve přislíbil herec Ray Stevenson, známý z filmů Král Artuš, trilogie Thor nebo seriálů Řím a Dexter. Do Prahy se chystá i herečka Suanne Braun, kterou proslavila role Hathor v seriálu Hvězdná brána. Hostem festivalu bude také Nikkarin, český komiksový kreslíř, autor komiksové série 130 a alba Super Spellsword Sága. Ze spisovatelů se fanoušci mohou těšit na Unu McCormack, Miroslava Žambocha, Ondřeje Neffa, Vilmu Kadlečkovou, Jana Kotouče, Petra Macka a další.

Comic-Conu Prague se zúčastní rovněž řada takzvaných cosplayerů, kteří svou lásku k oblíbeným fantasy hrdinům vyjadřují nejen skrze kostýmy, a předvádí tak svou zručnost, ale i prostřednictvím hereckých talentů. Součástí Comic Conu 2021 bude v sobotu tisková konference k filmovému pokračování fantasy pohádky Princezna zakletá v čase. Podrobnosti o festivalu jsou na jeho webu a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte