• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Dovolená českých a světových filmových hvězd. Jak tráví čas umělci, které známe z obrazovek?

  26.6.2018
  Lukáš Mucha

  Je léto a dovolené za dveřmi. Někdo nečeká na příval turistů a odpočinek si dopřává raději mimo sezonu – a třeba „jen“ v tuzemsku. Jiný si nedokáže představit dovolenou bez moře a poznávání exotických destinací. Co člověk, to jiná nátura i možnosti. Zajímá vás, jak a kde tráví dovolené světové i české osobnosti?

  Začneme u těch nejmovitějších. Mnozí z nich si kvůli klidu od práce a úkrytu před dotěrnými novináři pořizují sídla i v jiné zemi, než odkud pocházejí. A někteří si dokonce kupují celé ostrovy.

  Například Mel Gibson má svůj soukromý ostrov na Fidži, na kterém tráví letní měsíce odpočinkem v ústraní.

  Když potřebuje relaxovat Johnny Depp, může si vybrat mezi Havají, Bahamskými ostrovy a jihozápadní Anglií, kde vlastní pozemky a sídla. Nedá však dopustit na svůj palác v Benátkách, situovaný přímo u kanálu Grande. Herec si všiml luxusní stavby s nápisem „na prodej“ při natáčení filmu The Tourist a okouzlila ho natolik, že ji okamžitě koupil za údajných 13,7 milionu dolarů. Dům má Depp ve vlastnictví spolu se svou bývalou ženou Vanessou Paradis.

  Jak hraje na kytaru pirát Jack Sparrow? Johnny Depp vystoupí v Letňanech jako host Ozzyho Osbourna

  Richard Gere prý tráví dovolenou velmi často na řeckém ostrově Patmos, kde vlastní kamennou vilu s výhledem na Egejské moře.

  Na stejném ostrově si pořídila dům i jeho herecká kolegyně z filmu Pretty Woman Julia Roberts, která za svou letní rezidenci zaplatila pouhých 1,1 milionu dolarů.

  Jasným důkazem toho, že čáry a kouzla existují, je slavný iluzionista a bavič David Copperfield, který si ke svému ostrovu v Musha Cay na Bahamách v roce 2006 přičaroval ještě další tři v hodnotě 50 milionů dolarů. S oblibou tvrdí, že zde našel pramen mládí.

  FOTO: Dovolené slavných osobností

  Dovolené slavných osobností - Kandavu_StrandDovolené slavných osobností - YaweBeachDovolené slavných osobností - Pretty WomanDovolené slavných osobností - PatmosDovolené slavných osobností - Venezia
  Další fotky
  Dovolené slavných osobností - David Copperfield

  A jak tráví dovolené české osobnosti?

  Herečka Kateřina Macháčková v nedávném rozhovoru uvedla: „Ráda bych si odpočinula. Část léta strávím s dětmi a vnoučaty, část věnuji domácím restům a něco bych chtěla začít psát, ale ráda bych si odpočinula.“

  Herečka Bára Fišerová má plány jiné. „Letošní léto budu mít hodně pracovní. Točíme další díly seriálu Modrý kód a v pauze seriálu budu na Slovensku natáčet krásnou filmovou pohádku Perinbaba 2 s panem režisérem Jakubiskem. Na to se moc těším. Doufám, že na konci léta si udělám alespoň týden prázdnin u moře.“  Nepřehlédněte