• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Jak hraje na kytaru pirát Jack Sparrow? Johnny Depp vystoupí v Letňanech jako host Ozzyho Osbourna

  7.11.2017
  Kamila Steinbachová

  Letiště Letňany čeká v příštím roce sjezd velkých rockových hvězd. S fanoušky se naposledy rozloučí Ozzy Osbourne, který nedávno s kapelou Black Sabbath ukončil profesionální kariéru. Společně s ním vystoupí kapela Hollywood Vampires plná samých slavných jmen. Kromě známého herce Johnnyho Deppa se na pódiu ukáže také kytarista Joe Perry z Aerosmith a zpěvák Alice Cooper.

  Podle pořadatelské agentury Live Nation bude předprodej vstupenek na koncert, který se koná 13. června 2018, zahájen již tento čtvrtek 7. listopadu od 9:00. Ozzy Osborne v příštím roce oslaví 50. výročí své umělecké dráhy. Ostatně i samotná kapela Black Sabbath byla založena v roce 1968.

  V rámci turné bude Ozzy vystupovat po celém světě až do roku 2020 a zároveň půjde o konečné celosvětové koncertování tohoto legendárního umělce. Ozzy však nevyloučil, že v budoucnosti vystoupí na vybraných koncertech.

  „Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu,“ říká zpěvák. „Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím.“

  Kladenské divadlo uvede Ženu v černém. Ve filmové verzi hrál hlavní roli Daniel Radcliffe

  Koncertní série začne v roce 2018 v Mexiku, následně se přesune do Jižní Ameriky, kde se Osborne představí ve 3 zemích. Poté bude následovat šestitýdenní turné po evropských městech a festivalech, které bude zahájeno v pátek 1. června 2018 v Moskvě. Mezi koncertními zastávkami nechybí ani Praha, kde se Ozzy představí 13. června na letišti v Letňanech. Po skončení evropské série se Osbourne přesune do Severní Ameriky.

  Herce Johnnyho Deppa, který bude rockovou legendu doprovázet, nejvíce proslavila role kapitána Jacka Sparrowa, piráta, který srší vtipem a dokáže se dostat z každé šlamastyky. Jack Sparrow je zároveň hlavní postavou filmové série Piráti z Karibiku. Při ztvárnění pirátského kapitána Deppa inspiroval jiný slavný rocker, a to konkrétně kytarista Rolling Stones Keith Richards. Sám hudebník si s Deppem zahrál ve čtvrtém pokračování Pirátů z Karibiku.

  Berounsko je ráj filmařů. Točil se tu oceňovaný seriál Pustina i Limonádový Joe. A co dalšího?  Nepřehlédněte