Dukla na úvod podlehla mistrovské Plzni 3:1

20.7.2018
Redakce

Do utkání vstoupila Dukla spíše v obranném módu. Poté však z protiútoku v 7. minutě Jan Holenda vyslal míč na Davida Douděru, který vystřelil k nekryté pravé tyči a zaznamenal svůj vůbec první ligový gól. Ve 14. minutě se dostal plzeňský Michael Krmenčík přímo před domácí bránu, odkud však ke štěstí domácích vystřelil pár metrů nad bránu. Dukla měla zatím v zápase na rozdíl do Plzně pouze jasné „tutovky“, jednu z nich ve 20. minutě nevyužil z ofsajdu Jan Holenda. I přes dukelské šance však Plzeň trávila v útoku více času. Další dukelský útok přišel ve 22. minutě, kdy si Lukáš Holík našel centrovaný míč, vystřelil však pouze do připraveného Matúše Kozáčika. Ve druhé polovině 1. poločasu převzala moc Dukla, která aktivně držela míč. Ve 32. minutě však přišla reakce od Patrika Hrošovského, který vystřelil do levého rohu dukelské brány. Tam čekal sebevědomý Filip Rada. Ten si poradil také ve 37. minutě se střelou od Jana Kopice. Na konci prvního poločasu se vrátila statistika gólových šancí na plzeňskou stranu, z rohového kopu vystřelil přesně na Radu Aleš Čermák.

Místo fotbalového hřiště bude smíchovská náplavka, rozhodla radnice. Sportovní plochy prý mohou být i jinde

Druhý poločas začala Dukla výborně a hned ve 48. minutě mohl Lukáš Holík využít rohový kop, plzeňští ale vše bezpečně ubránili. V 50. minutě se David Douděra úspěšně uvolnil a mohl pálit, plzeňská obrana byla ale na střelu připravena. Po dukelských 5 minutách se dostala Plzeň do útoku, kde se ale opět nedokázala prosadit. Jako reakce na to se zdálo střídání Plzně v 57. minutě, na hřiště se dostali Tomáš Hořava a Jakub Řezníček. Jen o chvíli později přišla první žlutá karta, na dukelské straně pro Daniela Tetoura. V obměněné sestavě se Plzeň dostávala do šancí, v 58. minutě dokonce trefil tyč Milan Petržela, svěřenci Pavla Drska měli velké štěstí, jelikož Filip Rada nebyl vůbec na svém místě. Po 62 minutách hry se skóre vyrovnalo, gól vstřelil v 69. minutě Tomáš Hořava. Jenom o 2 minuty později změnil stav zápasu vlastním gólem Jakub Podaný. Plzeň tak vedla v 71. minutě 1:2. A po rychlém obratu si hlídala balón a dostávala se do dalších šancí, například Milan Petržela v 77. minutě o kousek přestřelil dukelskou bránu. Po dlouhé době se ukázal také útok Dukly, kdy David Bezdička jen těsně minul bránu a bezpečně se přesunul zpět do obrany. Vepředu řádil David Limberský se svou hlavičkou v 81. minutě, Filipu Radovi se ale míč podařilo vyrazit. Další rána pro Duklu potom přišla v 88. minutě, kdy Michael Krmenčík využil pokutový kop a dostal Plzeň do vedení 1:3. Poslední akce domácích a také celého dnešního zápasu se odehrála v 1. minutě nastavení, Uroš Djuranovič jednou nastřelil tyč a při dorážce se trefil pouze do boční sítě. Dukla tak nedokázala udržet slibný stav z prvního poločasu a v prvním kole Fortuna ligy prohrála 1:3.

Ohlasy trenérů

Pavel Drsek: „Velkou výhodou pro nás bylo, že jsme se už v 7. minutě dostali do vedení. Od 20. minuty jsme ale byli zalezlí, i naši záložníci byli hluboko. Plzeň nás dostala pod tlak, který jsme do konce poločasu přestáli, přežili jsme i šanci Krmenčíka. Začátek druhého poločasu nebyl špatný, šli jsme i do brejku a mohli jsme vstřelit gól, ale bohužel po nedorozumění nám byl odmávnut ofsajd a Plzeň na nás pak lehla a vstřelila nám dva rychlé góly. Pak už bylo složité otáčet, i když jsme se snažili s tím něco udělat. Bohužel to nevyšlo. Naši hráči to měli těžké, za svůj výkon se nemusí stydět.“

fk dukla

 Nepřehlédněte