Jmenoval se Wilhelm Emil Fein (16. ledna 1842 – 6. října 1898) a narodil se v Ludwigsburgu v rodině učitele. Základy vzdělání zaměřeného na mechaniku a strojírenství získal ve stuttgartské dílně C. Geigera. Poté pobýval nějaký čas v Karlsruhe a Göttingenu, a nakonec přišel do Berlína k firmě Siemens & Halske.
Svá učednická léta zakončil v Londýně u Charlese Wheatstonea. Poté mu Wilhelm Eisenlohr, profesor Polytechniky v Karlsruhe, doporučil pořídit si vlastní firmu. V roce 1867 tedy se svým bratrem Carlem založil v Karlsruhe dílnu s názvem C. & E. FEIN pro výrobu různých elektrických přístrojů. O tři roky později se firma přestěhovala do Stuttgartu, který Wilhelm považoval za perspektivnější. Od roku 1875 vyvíjel a v roce 1878 i instaloval první elektrický požární hlásič v Norimberku, o rok později i ve Stuttgartu. Telefon, využívající magnet ve tvaru podkovy, si nechal patentovat v roce 1879.
Po roce 1880 se věnoval zlepšování svých přístrojů poháněných elektřinou vyráběnou dynamem, a v roce 1885 vyvinul první přenosný telefonní přístroj pro armádu. O tři roky později vydal i svou knihu „Elektrische Apparate, Maschinen und Einrichtungen“ (Elektrické přístroje, stroje a zařízení). Dva roky nato mu byla propůjčena württemberská státní medaile. Firmě Fein se dařilo, v roce 1883 vyrobila svůj stý elektrický přístroj, za devět let už jich měla „na kontě“ tisíc. To vše za situace, kdy elektřina v domácnostech ještě ani zdaleka nebyla běžná, spíš naopak. První veřejná elektrárna třeba u nás byla uvedena do provozu v roce 1889.
V roce 1895 Wilhem Fein usoudil, že elektrický pohon si zaslouží i vrtačka, a zkonstruoval tedy první ruční elektrickou vrtačku na světě. Jeho syn Emil vyrobil o dva roky později i první stolní elektrickou vrtačku. Její olejem plněná litinová skříň měla dvě rukojeti a přístroj s výkonem 45 W vážil přes sedm kilogramů. Dostatečně silná byla pouze při použití vrtáků do průměru šesti milimetrů. Po předčasné smrti Wilhelma Emila Feina 6. října 1898 ve Stuttgartu jeho firmu převzal syn Emil a vývoj šel samozřejmě dál, až k dnešním běžně dostupným ručním vrtačkám, samozřejmým pro nás tak, že ani nevíme, kdo je vlastně vynalezl. A že už jeho jméno předznamenalo, že jeho vynález bude „fajn“.
Vrtačku anebo jiné nářadí „od Feina“ si můžete pořídit i dnes. Současná německá firma C. & E. Fein GmbH Stuttgart vyrábí velmi kvalitní elektrické ruční a vysokofrekvenční elektrické ruční nářadí, korunkové vrtací jednotky do kovu, speciální frézy na potrubí a specializuje se na opracování povrchu nerezových materiálů.