Film Gump režiséra Brabce vypráví o lásce mezi lidmi a psy

Režisér F. A. Brabce představil svůj nový film s názvem Gump – pes, který naučil lidi žít. Dojemný snímek je natočený jako dramatické vyprávění toulavého psa, jemuž svůj hlas propůjčil Ivan Trojan, který už dříve Gumpa namluvil jako audioknihu. Film natočený podle úspěšné stejnojmenné knihy autora a scenáristy Filipa Rožka vyrazil do kin 22. července.

Psi vesměs z útulků, kteří se ve filmu také objeví, nemají žádný výcvik a několik z nich našlo nový domov u členů štábu. Ve filmu hrají Boleslav Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo, Marek Taclík, Zbigniew Czendlik nebo Patricie Pagáčová, která už má doma dva psy z útulku.

„U audioknihy jsem se řídil především svou představou o příběhu a četl jsem ji víc kontinuálně i podle představ režiséra Lukáše Hlavici. Tady ale hraje obraz daleko důležitější, možná nejdůležitější, roli. Musel jsem se přizpůsobovat obrazu, což už je ‚rozkouskovanější‘ práce,“ uvedl Trojan. „Myslím ale, že zážitek z četby knížky mi pomohl k tomu, abych do filmu mohl vstoupit lépe a přirozeněji,“ dodal herec, který má k psům blízko. Doma mají druhého drsnosrstého jezevčíka.

„Ivan Trojan je úžasný. Ví, že nám moc pomáhá, a my mu za to strašně moc děkujeme. Je duší toho psa, to říkal i Filip Rožek. Je to štěstí veliký, že Gumpa mluví právě on, protože on je ten Gump, opravdu,“ podotkl režisér F. A Brabec.

Režisér Brabec se rozhodl zfilmovat knihu o Gumpovi poté, co natočil klip k písni Olgy Lounové inspirovaný Gumpovým příběhem s názvem Protože to nevzdám. Kniha Gump – pes, který naučil lidi žít vyšla v roce 2019 a poetické vyprávění očima psího tuláka Gumpa si rychle získalo množství příznivců. Knihy se prodalo přibližně 140 000 výtisků. Přináší autentický příběh, vystavěný z reálných zkušeností člověka, který se celý svůj život věnuje záchraně týraných psů, odhalování psích množíren a napravování křivd, kterých se lidé v honbě za penězi dopouští. Filmy s psími hrdiny jsou mezi diváky oblíbené. Úspěšné byli například snímky Bella a Sebastián, Beethoven, 102 dalmatinů, Volání divočiny, Bílý tesák nebo Bílý Bim, černé ucho. V Česku je dlouhodobě populární silvestrovská krátkometrážní komedie Bohouš z roku 1968 s Jiřím Sovákem a Vladimírem Menšíkem v hlavních rolích.

ČTK/jik

Dnes, 11:14
Radost a smutek v rozmezí jednoho dne zažila rodina jednadvacetileté Isry Shaaban. Mladou ženu postihl...
Dnes, 09:16
Nedaleko vesnice Tepekov v turecké provincii Artvin došlo před pár dny k tragédii. Jednasedmdesátiletá žena...
Dnes, 07:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 07:57
Bertha Benzová nebyla jen tak ledajaká žena. Kromě toho, že byla manželkou průkopníka motorismu Karla...
Včera, 15:30
Britka Claire Taplin zveřejnila na internetu video své dcery, kterou neznámý muž během návštěvy klubu...
Včera, 14:50
Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se přiznal k účasti na čtyřech loupežích,...
Včera, 14:10
Na eBay narazíte na všelijaký bizár. Jeden z podnikavců tam před nedávnem například dražil domnělý...
Včera, 13:52
Američan Michael Freedy (39) z Las Vegas si první myslel, že má jenom úžeh. Lékaři...
Včera, 13:14
Americký výrobce hraček Mattel vyrobil panenku Barbie podle vědkyně, která stojí za vakcínou proti covidu-19...
Včera, 08:50
Rozsáhlá studie, která se zabývá příznaky covidu, vydala aktualizovaný seznam s nejčastějšími symptomy u naočkovaných...
Včera, 08:09
Pozornost veřejnosti se v poslední době začíná obracet i na zatím tabuizované téma, a to...
Reklama