• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Francouzský šarm v českém filmu. Herečka Eliška Balzerová dnes slaví 69. narozeniny

  25.5.2018
  Edit Doležalová
  Další fotky

  Eliška Balzerová dnes slaví 69. narozeniny a má tak nakročeno do pomyslné síně slávy a velkého životního jubilea, které jí čeká příští rok.

  Tato dáma, která již bezmála víc než 40 let zdobí filmové plátno i divadelní prkna svým šarmem a vtipem se nejednomu z nás zapsala do povědomí již jako mladá talentovaná a krásná herečka. Její tvář připomínala a stále připomíná kouzlo francouzských hereček a její herecké výkony jsou stejně úžasné a ohromující, možná v těchto letech více než na začátku kariéry.

  Obzvláště v jejím případě se dá říci, že pro ni je rodina a rodinný život základ a velká životní opora, ze které těží nejen ve chvílích spokojenosti, ale také i v těch méně příjemných.

  Bohdalce je dnes 87 let. Víte, proč se oblíbená herečka kdysi objevila na seznamu StB?

  Často o své rodině hovoří v různých reportážích a je na ni patřičně pyšná. Tou největší je její manžel producent Jan Balzer. Herečka se s manželem seznámila počátkem 70. let. V roce 1974 se vzali. O dva roky později se jim narodil syn Jan, který je farmaceut, a v roce 1983 přišla na svět dcera Adéla. Ta pracuje jako divadelní dramaturgyně.

  Eliška Balzerová měla herectví v genech. Narodila se v Moravských Budějovicích přímo do rodiny, kde matka hrála ochotnické divadlo a tak mohla z povzdálí pozorovat tento pozoruhodný svět, který ji uhranul natolik, že si herectví vybrala i jako svůj obor.

  Vystudovala konzervatoř v Brně, kde získala titul Dis., a JAMU, kde získala titul MgA.

  Za filmy ho buď proklínali, nebo milovali. Známý režisér Zdeněk Troška dnes slaví pětašedesát

  Po studiích byla v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla členkou Divadla na Vinohradech. V druhé polovině devadesátých se spolu sTomášem Töpferem výrazně angažovala při obnově Divadla na Fidlovačce. V tomto divadle působila do června 2017 jako členka souboru, od května 2012 byla jeho ředitelkou.

  Během své filmové kariéry měla možnost si vyzkoušet práci asistentky režie, divadelní pedagožky, překladatelky textů písní a v neposlední řadě i skvělé dabérky. Za její skvělé herecké výkony se jí dostalo i patřičného zadostiučinění u filmových kritiků.

  Ty nejvýznamnější byly:

  Cena Františka Filipovského za nejlepší ženský dabing ve filmu: ,, vraždy v zahradách‘‘ role Rosemary Boxer. 2007.

  Český lev za roli Vilmy ve velmi úspěšném filmu nejen u kritiků, ale i u diváků ,, Ženy v pokušení“. 2011.

  Český country král Michal Tučný by oslavil 71. narozeniny. Kvůli bohémskému životu a rakovině se nedožil ani padesátky

  Tím nejnovějším filmem, u kterého lze dle diváckého ohlasu taktéž předpokládat, že by se příští rok mohl dočkat ocenění či nominací na Českého lva je: ,, Tátova volha“ kde opět překvapila notnou dávkou vtipu a úžasné schopnosti vzít roli za svou. Nutno zmínit, že jí zde skvěle sekundovala Taťána Vilhelmová, která ztvárnila její dceru.

  Je to jeden z dalších filmů o kterých se dá jen říci: ,, je to život sám…“.

  Přejeme tedy paní Balzerové mnoho zdraví, životní síly abychom stále byli v pokušení z jejího výjimečného hlasu i dalších rolí.

  FOTO: Eliška Balzerová

  Eliška Balzerová - balzerováEliška Balzerová - balzerová_2Eliška Balzerová - balzerová_3Eliška Balzerová - balzerová_5Eliška Balzerová - balzerová_6
  Další fotky
  Eliška Balzerová - balzerová_7Eliška Balzerová - balzerová_8Eliška Balzerová - balzerová_9

   

   

     Nepřehlédněte