Horší než loni! Hygienici měli na táborech pokutové žně

27.8.2022
Simona Knotková

Hygienici letos při kontrolách táborů do poloviny srpna uložili více pokut než loni, a to 48 za 90 500 korun. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví. Hygienici provedli zatím 1256 kontrol, zhruba stejně jako loni za stejné období. Celkově je nahlášeno téměř 1500 táborů, kterých se účastní 160 tisíc dětí. Loni bylo pokut za stejné období 39 a celková částka 77 300 korun

„Nejčastější nedostatky byly v souvislosti se stravováním dětí, zásobováním pitnou vodou, podmínkami pro osobní hygienu nebo se zdravotnickou dokumentací. Celkově je ale současná situace hodnocena jako klidná,“ uvedlo ministerstvo.

Kromě pokut hygienici letos také desetkrát táboru zakázali používat zdroj pitné vody a nařídili zajistit náhradní zásobování. Dva tábory musely zlikvidovat zdravotně závadné potraviny. Na táborech hygienici řešili také zatím deset epidemických výskytů zažívacích onemocnění, dvě stížnosti na výskyt štěnic v chatkách a ve 13 případech výskyt nemoci covid-19.

Hygienici kontrolovali na začátku srpna také mezinárodní skautské setkání Central European Jamboree v areálu pražského výstaviště, kterého se účastnilo asi 1200 skautů a skautek z několika zemí. „Organizátorům bylo před zahájením akce poskytováno odborné poradenství a následně během akce provedena kontrola, při níž nebyly zjištěny závady,“ uvedlo ministerstvo.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte