• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Hostem koncertů Báry Vaculíkové je její máma Petra Černocká

  15.1.2022
  Andrea Cerqueirová

  Koncert v pražském klubu Malostranská beseda nedávno odzpívala Bára Vaculíková se svojí kapelou. Navzdory komplikované době, kdy se hodně lidí bojí chodit do společnosti, nebo naopak musí být v karanténě, návštěvníků dorazilo dost. Zpestřením večera bylo vystoupení zpěvačky Petry Černocké, která zazpívala několik songů včetně poněkud „zjazzované“ Saxany.

  Bára Vaculíková působí v ženské hudební skupině Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, jehož songy Laktační psychóza, Vylitá či Slavík se staly hity internetu. Sólově zpěvačka vystupuje s vlastní skupinou – pod pseudonymem Diva Baara. Takto se představila i v Malostranské besedě. V publiku seděl rovněž její přítel, což Bára prozradila do mikrofonu mezi písničkami. Během koncertu ho několikrát veřejně – a tak trochu rafinovaně – popíchla v tom slova smyslu, že by si ji už konečně mohl vzít za ženu.

  FOTO: Koncert Báry Vaculíkové s hosty

  Koncert Báry Vaculíkové s hosty - SONY DSCKoncert Báry Vaculíkové s hosty - SONY DSC

  Největší hity

  Večer byl pohodový, muzikanti hráli skvěle, nechyběla ani menší, vtipně okomentovaná, tombola. Velký potlesk sklidili hosté koncertu – Bářina matka Petra Černocká se svým partnerem, hudebníkem Jiřím Pracným. Zatímco Jiří hrál na kytaru a foukací harmoniku, takřka nestárnoucí Petra výtečně interpretovala několik svých největších hitů.

  Fine Gospel Time Zuzany Stirské

  Kostelem sv. Martina ve zdi se rozezní Tříkrálový koncert, který je přeložen na 6. března

  Častěji společně

  Zazněly například písně Náklaďák, Rákosí a Hádej, mámo. Těsně před koncem živé produkce se Petra Černocká na pódium vrátila a zapěla Saxanu, avšak v poněkud jazzové verzi. Zahrála ji totiž Bářina kapela a pojala ji zcela po svém. O druhý hlas se postarala Bára a o taneční vložku pro změnu malý syn jejího bratra. „Myslím, že se spolu budeme ukazovat na pódiu častěji, dneska to bylo moc fajn,“ prozradila Bára Vaculíková, jež se svojí matkou v minulosti nazpívala několik písní, mimo jiné i pro děti.

   

  Zdroj: Karel Pepperný  Nepřehlédněte