Chci, aby nám bílí přenechali trh s perníkem. Seriál Most! baví národ. Která hláška vítězí u vás?

14.2.2019
Marcel Mihalik

Duo Petr Kolečko (scénář) a Jan Prušinovský (režie) si získalo Čechy svým korektně nekorektním komediálním seriálem z periférie. A to nejen republiky, ale i okraje společnosti. Zobrazují mnohé Čechy a Češky i Romy a Romky v jejich charakterové nahotě. Na ohlasech po odvysílání prvních dílů se ukázalo, kdo na tom jak je s nadhledem a humorem. Zatímco většina lidí se zasmála a směje, někteří – převážně romští nikým nevolení aktivisté – se uráželi, a dokonce hubovali Zdeňku Godlovi (cikánskému představiteli Franty) zato, že místo Rom použil oslovení cikán. Přitom právě osobnosti, jako je Zdeněk Godla mohou být přirozenými autoritami a důkazy, že takové „cikány“ mají lidi rádi. A to nejen díky ztvárnění role Franty, ale i díky charisma a Godlově životní cestě.

Která hláška u vás vítězí?

Dycky Most!
16%
Drž úhel, Franto!
23%
o Jakej máš počítač? - Mám tam napsáno Pentium. o No tak to HDčko nepotřebuješ.
5%
Rom je nejlepší přítel člověka.
10%
Můžeš trochu hekat, jakože mr*áme? Já si připlatím.
13%
Chci, aby nám bílí přenechali trh s perníkem.
11%
Promiň, drahá, nezlob se, ale je ti vidět žlab!
22%

Seriál Most! je sice zasazen do prostředí severočeského města, ale figury v něm žijí kdekoli v Česku. A zřejmě nejen tady. Jsou to napohled rasisti, kteří ovšem mají za kamaráda Roma nebo si užívají sex s Romkou (příkladem je hl. postava Luďan). Jsou to machisti a homofobové (Eda), kteří jsou ovšem impotentní a co víc, ještě se zamilují do transsexuála Pavla, z něhož je Dáša. Jsou to chytrolíni u piva s hlavou plnou nápadů a mouder, ovšem notoricky nezaměstnaní (Čočkin), zato dennodenně v lihu (farář).

Jsou to maloměšťáci, kteří žijí ve svých uzavřených ulitách a odmítají cokoli jiného a vymykajícího se jejich nudnému životu (Ilona a v podstatě většina postav). Aby zaujali a zapadli do party, zpronevěří se sami sobě a oholí si hlavu (Tonda). Jsou to pozéři a pokrytci, kteří pod vlajkou sluníčkářského konání dobra, přiznají, že s cikánem by se za ruku po Mostě nevodili (Blanka), ačkoli v rámci neziskovky dělají programy pro integraci Romů.

 

Praha hledá strážníky. Zn. plat až 44 tisíc korun měsíčně

Klidná čtvrť se proměnila v dopravní peklo

Odmítají z těla dělat popelnici. Kdo jsou flexitariáni?

Kdo nepije v únoru, „pije“ proti alkoholikům. Uspějí Češi ve výzvě?

středočeský kraj, jermanová

Tajemní našeptávači. Středočeské hejtmanství tají, komu vyplatilo 2,3 milionu korunNepřehlédněte