Husitská ulice na Žižkově projde velkou rekonstrukcí. Auta nebudou muset stát na chodníku. Uzavírka potrvá dlouho

12.2.2018
Šárkos
Další fotky

Kde stojí pražský “Mordor” a proč má pod sebou protiatomový kryt?

Rekonstrukci ulice zahájí do měsíce Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Kvůli umístění v husté zástavbě se na projednávání podílel také pražský Institut plánování a rozvoje. Konkrétní návrh stavebních úprav v rámci projektové dokumentace vznikl na základě architektonické studie „Rekonstrukce ulice Husitská a Koněvova…“, kterou si nechala zpracovat v roce 2016 městská část zpracovat.

Vznikne parkovací záliv

Během rekonstrukce se změní současné uspořádání ulice, zejména pak vzniknou parkovací zálivy. Posunou se tak chodníkové obrubníky. Na chodnících bude nová kamenná mozaika.

Praha chce od Českých drah odkoupit Nákladové nádraží Žižkov, udělá z něj kulturní centrum

„Konstrukce opravované vozovky je navržena pro velké dopravní zatížení s asfaltovým krytem se zvýšenou tuhostí. Nově jsou navrženy parkovací zálivy s malou žulovou dlažbou se shodnou výškovou úrovní s vozovkou a parkovací pruhy pro zachování možnosti parkování rezidentů, abonentů a pro návštěvnické stání,“ uvedla mluvčí TSK Praha Barbora Lišková.

Přechody budou bezpečnější

Na přechodech pro chodce budou nově dělící ostrůvky s přisvětlením. Upraveny budou i zálivy zastávek autobusů s velkou žulovou dlažbou. Součástí je úpravy i stávajících křižovatek a kompletní odvodnění komunikace. Také bude instalováno nové veřejné osvětlení.

Nenapravitelný zloděj „Spider-man“ řádil na Žižkově. Šplhal do výšek kvůli hudebním nástrojům

„Při realizaci stavby vždy dojde k úplné uzávěře etapy a bude umožněn pouze bezpečný provoz chodců a zajištěné vstupy do objektů. Zásobování obchodů bude umožněno ze zásobovacích míst před prostorem staveniště a mimořádně po dohodě se stavbou,“ uvedla Lišková.

FOTO: Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově

Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3 TSK Praha
Další fotky
Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3Takhle momentálně vypadá Husitská ulice na Žižkově - Husitská ulice, Žižkov, Praha 3

Kde budou uzavírky?

Rekonstrukce by měla být hotová za 9 měsíců, podle smlouvy jde o 270 dní. Uzavírky začnou 12. března a ukončení je plánované na konce listopadu letošního roku.

Stavba je rozdělená na tři etapy:

1. etapa: Trocnovská (mimo křižovatku) – Orebitská (vč. křižovatky) – předpokládaná doba realizace je cca. 2 měsíce.

2. etapa: Orebitská (za křižovatkou) – Jeronýmova (vč. křižovatky) – předpokládaná doba realizace je cca. 2 měsíce.

3. etapa: Jeronýmova – za křižovatku s ul. Prokopova (polovina úseku Prokopova – Chlumova) a do této etapy je přiřazena uzavírka křižovatky Trocnovská x Husitská – předpoklad realizace cca 4 měsíce.

Budoucnost Smíchova ve virtuální realitě. Přijďte se projít po nové čtvrti

Náhradní doprava
Autobus bude veden po náhradní trase. Pro 1. a 2. etapu je určena trasa Seifertova – Prokopova a pro 3. etapu se v současné době trasa doprojednává.

 Nepřehlédněte