Jak na klíšťata? Zkuste snadný domácí repelent

4.7.2019
Zaz

Jaké jsou varianty zbroje, kterou můžeme vytáhnout do bitvy proti těmto „potvorám“? Jak proti klíšťatům, tak proti komárům a dalšímu bodavému hmyzu dobře funguje B-komplex, nebo pojídání droždí před tím, než se vydáme do lesa či k vodě. Po vitamínu B, který breberky odpudí se ovšem poměrně dobře tloustne.

S jarem přichází nebezpečí. Klíšťata už číhají v trávě

Další možností jsou běžně dostupné repelenty, nebo speciální odpuzující náramky. To ale každý nesnese, navíc s přírodou nemají příliš mnoho společného. Každý sprej zatěžuje ovzduší a naše těla na něho mohou reagovat různě. Může se projevit třeba nepříjemná alergická reakce. Existuje tedy možnost vyrobit si zaručený domácí repelent, po kterém si na vás komár ani klíšťák zaručeně netroufne.

Varianta číslo jedna

30 – 35 kousků hřebíčku

1 skořice

Francovka

Koření nasypeme do francovky a necháme týden stát. Výslednou tinkturou potíráme odhalené části těla. Jedná se o vůně, které komáři a další hmyz nemají v lásce.

Nejnebezpečnější zvíře na zemi. Komár má na svědomí až milion obětí ročně

Varianta číslo dva

0,5 litru vody

100 g rozmarýnu

Ocet

Rozmarýn je další bylina, kterou hmyz nerad. Vodu svaříme s rozmarýnem, pokud máme čerstvý, můžeme použít klidně 200 gramů, tinktura bude silnější. Přidáme lžíci octa a mažeme se, případně nalijeme roztok do rozprašovače a použijeme jako postřik.

Varianta číslo tři

Růžová voda

Rostlinný olej

Do jednoho decilitru oleje přidáme asi patnáct kapiček růžové vody. Tím pak potíráme odhalená místa.

 Nepřehlédněte