• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Jsou více nevěrní muži, nebo ženy? Věda zbořila starý mýtus!

  25.8.2022
  Simona Knotková

  Muži to chtějí pořád, a tak není divu, že občas zapomenou, že doma už někoho mají. Ženy oproti tomu sex moc nebaví a jednomu partnerovi dokážou být většinou věrné až do smrti. Tyhle stereotypy znáte? Tak na ně jednou provždy zapomeňte. Podle nových výzkumů je totiž pravděpodobnější, že vás podvede žena než muž. Proč tomu tak je?

  „Ztotožnili jsme se s myšlenkou, že muži jsou nadrženějším pohlavím, ale není to pravda,“ tvrdí v rozhovoru s webem news.com.uk Wednesday Martin, autorka knihy Untrue: Why Nearly Everything We Believe About Women, Lust, and Infidelity Is Wrong and How the New Science Can Set Us Free (v překladu Nevěrná: Proč skoro všechno, čemu věříme o ženách, touze a nevěře, je špatně a jak nás věda může osvobodit). Pro její účely vyzpovídala desítky sociologů, sexuálních výzkumníků a antropologů a došla k závěrům, které podstatně mění náš pohled na milostný život žen.

  Takhle vypadá chronický nevěrník, tvrdí odborníci. Jaký má osobnostní profil?

  „Nový výzkum opravuje mylné představy o tom, že ženy mají nižší libido, jsou od přírody více monogamní a je pro ně snadnější být partnerkou na celý život. Ženy nemají rády sex méně než muži, nudí je však sexuální jednotvárnost,“ říká americká spisovatelka.

  Zjistila, že jednotlivá pohlaví se liší v povaze touhy, která je k sexuálnímu chování či nevěře motivuje. Zatímco muže více ovládá spontánní touha, u žen je to takzvaná vyvolaná touha.

  Zahýbání a žárlivost. Jak poznáte, že je vám partner nevěrný?

  „Spontánní touha je, když si najednou pomyslíte, ‚bylo by hezké mít sex‘. Přepadne vás to jako hlad nebo žízeň. Reagující nebo vyvolaná touha nastává tehdy, když vám sex něco naznačí – něco co sledujete, čtete nebo když vám dá podnět váš partner – a vás to vzruší. U tohoto typu touhy je libido stejně silné jako mužské,“ vysvětluje.

  Studie Missouri State University, která se zaměřila na ženy registrované na Ashley Madison (seznamka pro zadané jedince), vyvrátila mýty, že ženy ve vztahu hledají výhradně emocionální propojení, nikoliv sexuální uspokojení, a podvádí pouze tehdy, když jsou nešťastné ve svém stávajícím vztahu.

  Pomsta pro nevěrníka: Žena ho zostudila před celým městem!

  „Ženy, které si založily profil na tomto webu, si své nápadníky prověřovaly, setkávaly se s nimi osobně a ‚zkoušely‘ si je. Byl to velmi promyšlený proces. Chtěly partnera na sex. Uváděly, že se svým manželem nespí nebo s ním nemají orgasmus, a chtěly jednoduše najít něco, co neměly doma. Tyto aférky pro ně byly způsobem, jak zůstat ve svých hlavních vztazích,“ pokračuje Martin.

  Dodává, že podle jiného výzkumu ženy jednoduše vyžadují rozmanitost a neotřelost v posteli více, než je tomu u mužů.

  Zdroj: news.com.au  Nepřehlédněte